10 Haziran 2016 Cuma 10:11
Koray Aydın’ı Başkan olarak görüyorum

İlkhaber Gazetesi/Meryem Akgün-MHP Trabzon eski İl Başkanı Muammer Demeli, Koray Aydın için saha çalışmalarına başladı. Demeli’nin ekibinde yer alan Yavuz Aydın, Metin Gedikli, Yılmaz Şahin ve Kadir Sağlam gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu. Eski İl Başkanı Muammer Demeli, “11 Haziran akşam 18.00 uçağıyla Koray Aydın geliyor. Havalimanından karşılamaya gelenlerle birlikte Pelitli Yalıpark’a yürüyeceğiz ve iftar programı gerçekleştireceğiz. Aydın burada hem ülke gündemini, hem de partimizin içinde bulunduğu süreci değerlendirecektir. Daha sonra çevre illerden gelen delegeler ile görüşeceğiz. Ayın 19’unda Ankara’da Büyük Anadolu Oteli’nde tüzük kurultayımızı yapacağız. Tüzük kurultayından alacak olduğumuz sonuca göre hareket edeceğiz. Büyük ihtimalle 800’ü geçen delege sayımızla çoğunluğun sağlanacağını düşünüyorum. Daha sonra olağanüstü kurultay yapacağız. Seçimimizin ülkücü harekete ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

AKŞENER ALGI OPERASYONU YAPTI

Demeli, kurultay süreci ile ilgili, “Bu kurultay süreci MHP’ye yakışır olacaktır. Bazı kesimlerin olumsuz beklentileri karşılanmayacaktır. Koray Bey’i direkt Genel Başkan görüyorum. Sayın Devlet Bahçeli de, 19 Haziran’da yapılacak olan tüzük kongresine göre kararını verecektir. Şu an genel başkanlığa aday 4 kişi arasında birliktelik var ama sonuçta hepsi aday. Seçim 3. tura gider. Olabilecekleri görüyoruz, diğer illerin delegeleri ile görüşüyoruz. Meral Hanım bir algı operasyonu yaptı, bunu açıkça söylüyoruz. Biz tüzük kurultayına gittik, seçim kurultayına gitmedik. Burada söz sahibi olan kişiler üst kurul delegeleridir. Dışarıyı bu olay çok fazla alakadar etmiyor. Dolayısıyla Sinan Bey, Ümit Bey ve Koray Bey, buna çok dikkat ettiler, toplantılarının tamamını salonlarda yaptılar. Tüzük kurultayının halkla bir alakası yok. Meral Hanım bunu farklı bir şekilde kullandı ve halk algısını da bu işin içine almaya çalıştı” diye konuştu.

VİTRİNE VE ŞOVA GEREK YOK

Demeli, genel başkan değişikliğine değinerek, “Trabzon’da üst kurul delege sayımız 16, Türkiye genelinde üst kurul delege sayımız bin 232. Trabzon’da fire vermeyeceğiz. Bahçeli’nin oy blokajı gibi bir durum yok. Bahçeli ilk turda 250-300 oy ancak alır. Gerçekçi olalım. MHP’de bir genel başkan değişimi Türkiye’de çok şeyi değiştirir. Türkiye’de siyaset ayaklar altına alınmış durumda, var olan bir güç var ve ‘Her şey benim’ diyor. MHP iktidar olduğunda bu güç kırılacaktır. MHP’de yapılan bu değişimden sonra, CHP de kendini yeniden dizayn edecektir. En büyük görev bize düşüyor. Şu an bir yarış ve keskin söylemler olabilir. Ama zaman içinde bu söylemler de yumuşayacaktır. Bu, Trabzon için de bir fırsattır. Trabzon bu hedef doğrultusunda yürümelidir. Bakanlık ve milletvekilliği döneminde Trabzon’a yadsınamaz katkıları olan Aydın’ın başkanlık döneminde Trabzon’a katkısı daha fazla olacaktır. Ayrıca şunu tekrar ifade etmek isterim ki, bu bir tüzük kurultayıdır. Vitrine, şova gerek yok. Delegeyi ilgilendiren bir durum söz konusu. İşi şova ve algıya dönüştürmeyelim. Aydın bu duruma riayet ediyor. Burada yapacak olduğumuz toplantıya Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Trabzon’dan üst kurul delegeleri katılacak” dedi.

Son Güncelleme: 10.06.2016 10:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com