16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:34
Kudüs Filistinliler’indir

AK Parti Trabzon Aday Adayı Hatice Öztürk, İsrail’in Filistin’de yaptığı saldırılarla ilgili olarak açıklama yaptı. Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Kadim şehir Kudüs! Medeniyetin başladığı yer. Tevhid ve Vahdet mücadelesinin merkezi... Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) Miraç'a çıkarken ayak bastığı son toprak parçası. Kudüs, Mescid-i Aksa müslümanların gözbebeğidir. 2013 ve 2014 yıllarında Miraç Kandillerinde eşimle birlikte iki defa gitmek nasip oldu. Kudüs'ün tarihini, güzelliğini, maneviyatını anlatmaya sözler yeterli gelmiyor, gidip yaşayıp görmek gerekiyor. Tabi ki, Filistinlilerin, Müslümanların bu coğrafyada yaşadığı esareti ve zulmü yerinde görüp, onları daha iyi anlıyorsunuz. Çaresizlik çok kötü, Allah kimseyi, vatanında vatansız, kendi vatanında esir bırakmasın.

ABD'nin İsrail'deki Büyükelçiliğini, tüm tepkilere rağmen Telaviv'den Kudüs'e taşıması kabul edilemez. Buna tepki gösteren Filistinlileri İsrail askerleri, Gazze sınırında gerçek silahlarla vurdu. İsrail'in, Amerika'yı arkasına alıp, masum sivilleri, kadın, çocuk ayrımı yapmadan, orantısız güç kullanarak vurması bir katliamdır, terördür. Mübarek Ramazan arefesinde 61 Filistinli öldü, 3000 yaralı var. Bu zulmü, vahşeti şiddetle kınıyorum. Kudüs'te ölen ve yaralananlar var, yine Müslümanlar ölüyor. Bu zulmü, vahşeti şiddetle kınıyorum. Ne yazık ki bir buçuk milyarlık İslam dünyasında, en çok tepki gösteren, en çok sesi çıkan yine 80 milyonluk Türkiye... Amerika, Yahudilerin hedefi olan ve asla vazgeçmedikleri ''Vaad Edilmiş Topraklar'' projesine destek olmaktadır. Filistin toprakları yıllardır, İsrail işgali altındadır. Gazze'de Filistinliler açık hapishanede yaşamakta, İsrail askerleri, Kudüs'e dönmelerine engel olmaktadır. Tüm dünya bu işgale artık dur demeli...

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla, Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde Cuma günü İstanbul'da ''İslam İşbirliği Teşkilatı'' Olağanüstü Zirvesi yapılacak. Zirvenin devamında Yenikapı Mitingi yapılacak. Türkiye yine; İsrail'in Filistin'i işgaline, Gazze'de yaptığı katliama, Kudüs'te yaptığı zulme ve haksızlığa tüm dünyanın dikkatini çekmeye çalışacak. Türkiye, tüm dünyaya ''Kudüs Kırmızı Çizgimizdir'' demişti. Beş ay önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapılan ''İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesinde'' çıkan kararın sonuç bildirgesinde Doğu Kudüs Filistin'in başkentidir ve böyle olmaya devam edecek. Kudüs Filistinlilerindir, Müslümanlarındır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com