13 Temmuz 2016 Çarşamba 15:53
MHP Lideri Bahçeli İfade Verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hakkındaki 12 ayrı fezleke hakkında ifade vermek üzere Ankara Adliyesi'ne gitti. Bahçeli, savcıya ifadesini verdikten sonra adliyeden ayrıldı.

HDP'LİLER "İFADEYE GİTMEYECEĞİZ" DEMİŞTİ
Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, "Savcı çağırırsa gitmeyeceğiz" açıklaması yapan HDP lideri Demirtaş ve arkadaşlarına da "Rahatlıkla gelebilirsiniz" dedi.

BAHÇELİ HAKKINDA 12 FEZLEKE VAR
MHP lideri hakkında hazırlanan 12 fezlekenin 7'sini Cumhurbaşkanı'na hakaret iddiası oluşturuyor. Bahçeli, partisinin Bursa mitinginde yaptığı konuşma gerekçesiyle ifade verdi.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Devlet Bahçeli şunları söyledi:
Hepinizin bildiği gibi Meclis'te milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması yolunda bir yasanın yasallaşması sonrası uygulanmaya geçilmiştir. Ben bu yasa çerçevesinde, MHP Genel Başkanı olarak bazı illerimizde yaptığım siyasi konuşmalar çerçevesinde bir soruşturma başlatılmış, o soruşturma sonucunda bugün savcılığımızın daveti üzerine bilgilerimiz sorulmuştur.

SÜREÇ ÇOK NAZİK İLERLEDİ
Basın yoluyla abartılanlar olmuştur ancak bugünkü işlem sırasında görüldü ki çağrılar çok nazik bir üslupla yapılmıştır. İşlemler de aynı çerçevede sürdürülmüştür.

KİMSE KORKMASIN, RAHATLIKLA GELSİN
Eğer dokunulmazlıkların kaldırılması yoluyla fezlekesi olanlar varsa bu kişiler rahatlıkla gelmeli, savcılarımızın çağrılarına cevap vermeli ve bilgilerini paylaşmalıdırlar.

Son Güncelleme: 13.07.2016 15:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com