14 Eylül 2016 Çarşamba 12:26
MHP Trabzon Bayramlaştı

24 MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci, parti il binasında Kurban Bayramını kutlamak amacıyla partililerle bir araya geldi. Birinci bayram merasiminde yaptığı açıklamalarda 15 Temmuz’a değinerek, “15 Temmuz’da ülkemizi birileri yakmaya kalktı. Hepimizin içerisinde karanlık odaklar bir darbe girişiminde bulunmaya çalıştılar. Fakat çok şükür insanımızın dayanışması, siyasilerimizin organize hareket etmesi ile bu darbe girişimi püskürtülmüştür. Fakat bu girişim evimize çok hasar vermiştir. İki aydan beri evimize verilen bu hasarları tamir etmek düzeltmek yarınlara dair ülkemizi iyi bir hale getirmek amacıyla bütün siyasi partiler can siper mücadele vermektedir. Bu ihanet çetesinin elemanları devletten temizlenirken, günahsız insanlarında aynı çuvalın içine doldurularak, mağdur edildiği gözükmektedir. Bunda sonra ki süreçte gerçekten bu yapı ile ilintili olanlarla bu yapıya hiçbir suçu olmadan dâhil edilen insanların ayrıştırılma mecburiyeti vardır. Bu bakımdan bütün ümidimiz bundan sonra hükümetinde bu konuda duyarlı olması ve günahsız insanları buradan ayırmasıdır” diye konuştu.

GENEL MERKEZ NE KARAR ALIRSA ALSIN DOĞRUDUR
Birinci, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan vatandaşların, MHP’den yardım istediğini kaydederek, “Biz parti olarak bu güne kadar elimizden gelen gayreti gösterdik gösteriyoruz. Kendini mağdur hisseden çok insan bizlerle temasa geçti. Bu temaslar sonucu bu şikâyetleri aldık genel merkezimize ilettik, genel merkezimiz de mağdur olan insanların mağduriyetini gidermek için yoğun bir çalışma yapıyor. İl Başkanlığımızda üç kişiden oluşan bir komisyon kurduk. Bu komisyona Trabzonlu olup Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan 600 kişi başvurdu. Bu yapı ile birebir ilişkisi olanların gerekli cezayı almalarını arzu ediyoruz hükümette de böyle bir karalılık görüyoruz. Cumhurbaşkanının da dediği gibi at izi it izine karıştı” dedi.

Basın mensuplarının, MHP Genel Merkezi tarafından ismi ihraç listesinde geçen Trabzonlu Çağrı Heyeti Üyesi Ali Sağır’ın akıbeti sorduğunda ise  “Genel merkezimizin aldığı karar, hangi tür karar olursa olsun, her kararı biz destekleriz. Genel Merkezimiz yanlış karar almaz, ne karar alırsa alsın doğrudur” diye cevap verdi. 

(Meryem Akgün - İlkhaber)

Son Güncelleme: 14.09.2016 12:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com