24 Mart 2017 Cuma 10:15
MHP’li Muhalifler ‘Hayır’a Davet Etti

MHP’li muhalif isimlerle birlikte kurumumuzu ziyaret eden MHP Ortahisar eski İlçe Başkanı Burhan Bekar, tüm vatandaşları ‘Türk Milliyetçileri Hayır Diyor Platformu’ tarafından yarın Yalıpark Otel’de düzenlenecek ‘Niyet Hayır Akıbet Hayır’ toplantısına davet etti. Toplantıda eski Bakan Koray Aydın’ın referandum hakkında bilgi vereceğini kaydeden Bekar, “Sayın Koray Aydın, toplantıda Türk milliyetçilerinin neden ‘Hayır’ demesi gerektiğini anlatacak. Niyetimiz hayır, sonu da hayır olacak diye düşünüyoruz. MHP’nin kurumsal kimliği ‘Evet’ diyor ama MHP’ye kurumsal kişiliği katan, onu her platformda temsil eden ve bir yerlere taşıyan bu davanın mensupları ‘Hayır’ diyor. Bunu deme sebebimiz de Anayasa değişiklik maddelerinin bu ülkeye hayır getirmeyeceği kanaatimizdir. Kişisel bir mesele değil. Herhangi bir maddi destek almadan gönüllü bir şekilde ‘Hayır’ çalışması yürüteceğiz. Arkamızda belli bir fon yok. Bizim arkamızda millet var. Biz milletimize güveniyoruz. Partimize hizmet etmiş insanlar olarak, çevremizdeki, mahallemizdeki, köylerimizdeki insanlarımıza bire bir temas edeceğiz. Eski mahalle başkanlarımızla, teşkilatımızla, insanlarımla temas kuracağız. Niye ‘Hayır’ dememiz gerektiğini anlatıyoruz. Anayasa’nın 123. ve 126. Maddesi’nde yapılan değişikliklerle Anayasa’nın ilk 4 maddesine dokunulmasa bile, millete neye mal olabileceğini anlatıyoruz. Vatandaşa ‘Evet’ diyenlerin izah edemedikleri bir sürü konu var. Bunları izah edemedikleri için bizi PKK ile ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Biz Diyarbakır’da PKK’nın ‘Evet’ dediği afişi de gördük. Bu Anayasa çıkarsa millet gelecekte sıkıntı yaşar” diye konuştu.

123. MADDE DE TEHLİKE VAR
123. maddeye yönelik açıklamada bulunan Bekar, “Şu anki Anayasa’nın 123. Maddesi ‘Şehirler birleştirilerek bölgeler kurulabilir’ diyor. Son satırda da ‘Bu kanunla düzenlenir’ ibaresi yer alıyor. Yeni değişiklikte, ‘Kanunla ve cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle düzenlenir’ ifadesi yer alıyor. Düşünebiliyor musunuz, cumhurbaşkanı Trabzon, Rize, Artvin ve Bayburt’u birleştirip başına herhangi birini bölge valisi olarak atayabilir. Bir kararname daha çıkararak, ‘Biz merkezi hükümet olarak ülkenin dış güvenliğinden sorumluyuz. Belediye meclisleri kendi şehirlerinin güvenliğini sağlasın’ diyebilir. Belediye zabıtasını polis teşkilatına dönüştürebilir. Belli bir zaman sonra ‘Polis aynı zamanda mahkemenin de altyapısını oluşturan insandır. Suçluyu getirip götürendir. Polis yerelde, mahkeme özelde olmaz. O zaman mahkemeler yerel ve genel mahkemeler olarak ikiye ayrılsın’ diyebilir. Yarın bir kanun daha çıkarıp ‘Vergilerle kim uğraşacak? Vergileri belediye toplasın, bize şu kadar pay göndersin’ diyebilir. O zaman her şey bitiyor. O zaman bir bayrakları eksik kalıyor” ifadelerini kullandı.

ÜLKEM OLMADIKTAN SONRA PARTİM OLSA NE OLUR?
MHP’de muhalif isimlerin ihraç edildiğinin hatırlatılması üzerine Bekar, şunları kaydetti: “Sayın Devlet Bahçeli ‘Önce ülke’ diyor. Önce ülkemizse bizim partiden ihraç edilip, edilmememiz çok bir anlam ifade etmez. Ülke olmadıktan sonra benim partim olsa ne olacak olmasa ne olacak? Ben bu partiye gireli 40 küsur sene oldu. Mahalle başkanlığından, okul başkanlığına, partinin il sekreterliğinden, ilçe başkanlığına kadar bir çok kademede görev yaptım.” Eski Bakan Koray Aydın’ın katılımıyla Yalı Park Otel’de yarın gerçekleştirilecek toplantı saat 13.00’te başlayacak.

Son Güncelleme: 24.03.2017 10:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com