07 Mart 2017 Salı 14:56
Süleyman Soylu: 'Trabzon'da Yaptığımız Projelerle Her Bir Oyun Hakkını Verdik'

Karadenizinsesi.com / Haber Servisi - 16 Nisan'da yapılacak olan 18 maddelik anayasa değişikliği için memleketi Trabzon'a gelen Bakan Süleyman Soylu, şehir merkezine gelerek Atatürk Alanı'nda Trabzonlular ile buluştu. 

Bakan Soylu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"KOKONUZU ARIYORUM"

“Trabzon’u çok özlemişim. Mardin’e gidiyoruz oradan kokunuzu arıyoruz Diyarbakır’a gidiyoruz oradan kokunuzu arıyoruz, Batmana, Siirt’e Şırnak’a ağrıya gidiyoruz ille de Trabzon diyoruz. İlle de bizim hemşerilerimiz diyoruz. Hep birlikte çok önemli bir döneme adım atıyoruz. Önümüzü sürekli engel ve tehditlerle kaplamaya çalışanlara karşı bizim en son fırsatımızdır. Bakın 15 Temmuz akşamı saat 8’de, 21:30’da bu ülkede hainlerin F16, tanklarla ve helikopterle masum vatandaşlarımızı bir şekilde katletmeye çalışacakları, 280 evladımızı şehit edeceklerini gazi edeceklerini hiçbir şekilde düşünmüyorduk. Bu sistem içerisinde, bu millet büyük badireler gördü. Daha ne verelim. Bir başbakan Menderes verdik. Bu ülkede bir dışişleri bakanı, maliye bakanı verdik.  Bu millet daha ne versin, daha ne görsün. Rey verdi, oy verdi… Menderes’i, Erbakan’ı, Demirel’i Başbakan, Cumhurbaşkanı yaptı… Dediler ki sizin verdiğiniz oy değil, bizim geçerli.. Geçti o günler…'

TRABZON'DA İSPATLADIK
Ben sizin evladınızım kardeşinizim ilk defa böyle bir fırsat yakaladık. Bu sistemle biz Türkiye’yi yarınlara taşıyamayız dediler. Biz bunu Tayyip Erdoğan’sız aşamayız. Biz şehitlerimize gazilerimize sorumluyuz. Biz bugün eksi 20 derecede karın altında mücadele veren askerlerimize karşı evlatlarımıza karşı sorumluyuz. 1 kasımda adım adım Trabzon’u dolaştık biz verdiğiniz oyların karşılığını vermek için çalışırız dedik. Allah şahidimizdir. Sizin verdiğiniz emaneti taşımaya çalıştık. Trabzon’da da yaptığımız projelerle bunu ispatladık.

TRABZON EMRİNE AMADEYİZ 
Akçaabat’tan Beşikdüzü’ne kadar belediye başkanlarımızla kuruluşlarımızla Trabzon emrine amadeyiz. Bize güç verdiniz bize kuvvet verdiniz. Arkamızda başbakanımız arkamızda koskoca cumhurbaşkanımız var. daha güzel günlerimiz olacak. Yarın bakın neler olacak görün bakın neler olacak.  Bizim hemşerilerimiz sesi her yere güç ve kuvvet verir. Öyle bir ses çıkarın kı şu Karadenizin dalgaları yiğitlik nedir mertlik nedir cesaret nedir diye görsün. Kıymetli hemşerilerim sizlerden bırı olmaktan onur duyduğum insanlar. 16 nisanda bu memlekette yeniden tarih yazmakta 16 nisanda bu ülkede artık eski defterleri kapattık adımlarımız geleceğe doğru gidiyor demeye hazır mısın Trabzon.  

MHP’YE TEŞEKKÜR ETTİ
Milliyetçi hareket partisi kardeşlerime teşekkür ediyorum bugün milletin iradesine koydukları katkılar için. Şükranlarımızı iletiyoruz. Millet kendisi ile beraber olanla beraberdir. Biz bunun ülkemiz için büyük bir noktaya ulaşacağına inanıyoruz."

Son Güncelleme: 07.03.2017 15:21
Anahtar Kelimeler:
TrabzonSüleyman Soylu
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com