14 Nisan 2016 Perşembe 10:32
Turgay Güngör:

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem Rize ve Trabzon programını açıkladı, hem de AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin açıklamalarına cevap verdi. Revi’yi sert sözlerle hedef alan Güngör, “Sayın Revi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun geçmişinin hatırlatılmasından çok rahatsız oldu. ‘Terör örgütü PKK ile iş birliği içerisinde olan ve bunu örtmeye çalışan zihniyeti bu necip millet gayet iyi görmektedir’ diyen Revi, CHP ile PKK’nın iş birliği içinde olduğundan söz etti. Sayın Genel Başkanımız hakkında da, geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylar nedeni ile ‘Edepten yoksun’ ifadesini kullandı. CHP ile terör örgütü PKK’nın iş birliğinden söz etmek ne Sayın Revi’nin, ne de bir başkasının haddi değildir. PKK terör örgütü ve uzantıları ile kimlerin İmralı’da, Kandil’de, Dolmabahçe’de görüştüğünü, PKK teröristlerini sınırlarda çadır mahkemeler kurarak, savcıları onların ayağına göndererek, davul-zurnalı ülkeye girmelerine neden olanları halkımız çok iyi bilmektedir. Bunlarla el ele, kol kola resim çektirenleri çok iyi tanımaktadır” dedi.
 

VAKFA SAHİP ÇIKTI
Başkan Güngör, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Biz CHP yöneticileri olarak, ülkeyi bu hale getiren AKP’li siyasiler, dönemin Başbakanı, İçişleri Bakanı, bürokratları hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘Terör örgütüne yardım ve yataklık etmek suçundan’ zaten suç duyurusunda bulunduk ve bunun sonucunu beklemekteyiz. Ayrıca, kadın ve aileden sorumlu bakanın tecavüz olaylarının ardından Ensar Vakfı’na sahip çıkmasını anlamak mümkün değil. Bunun üzerine genel başkanımız bu bakan hakkında yerinde ve çok doğru açıklamalarda bulundu. Deyimler sözlüğündeki anlamına bile bakmadan ve anlamadan edeple ilişkilendirmesini anlayamıyorum. Bu sözleri söyleyen başta Sayın Revi olmak üzere herkesi kınıyorum.”

İŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN PROGRAMI
Kılıçdaroğlu’nun programını da açıklayan Güngör, “15 Nisan Cuma günü Rize’ye gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 15.30’da Fındıklı’da, 16.30’da Ardeşen’de, 17.30’da Pazar’da vatandaşla bir araya gelecek. Saat 19.00’da da Çayeli Çavuşoğlu Otel’de parti örgütü ile buluşacak. 16 Nisan Cumartesi ise saat 10.00’da aynı noktada Çayeli Çavuşoğlu Otel’de çay sektörünün bileşenleri ile yuvarlak masa toplantısı yapacak. Saat 13.30’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde çay paneli gerçekleştirecek. Kılıçdaroğlu’nun, Trabzon programında ise, 16 Nisan Cumartesi akşamı saat 18.30’da Three Pearl Otel’de parti örgütü ile bir araya gelmek var” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

(İlkhaber / Meryem AKGÜN)

Son Güncelleme: 14.04.2016 10:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com