08 Nisan 2016 Cuma 22:44
Ümit Özdağ MHP'ye Kayyum Atanmasını Trabzon'dan Değerlendirdi

MHP Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Trabzon’dan Olağanüstü Kongre kararını değerlendirerek, “Genel Merkezden ‘Biz bu kongreyi yaptırmayacağız’ şeklinde bir tepki var. Kongreyi mahkeme yoluyla atanan kayyumlar gerçekleştirecek” dedi

MHP Gaziantep Milletvekili ve MHP Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Trabzon’a geldi. MHP’nin Olağanüstü Kongre kararının mahkeme yoluyla alınmış olmasını değerlendirdi. Özdağ değerlendirmesinde şunları kaydetti: “Türkiye’de hiç olmayan bir şey oldu ve Türkiye Devleti adına sevindirici bir gelişme yaşandı. Ankara’da ‘Hakimler var’ dedirten bir gelişme oldu. Milliyetçi Hareket Partisinde olağanüstü kongre sürecinin önü bizlerinde istediği gibi mahkeme kararı ile açılmış oldu. Bunun için bir yandan büyük bir sevinç duyuyorum, öte yandan doğrusu bir burukluğu da yaşıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi gibi 1965’den 2016 yılına kadar 51 senelik büyük bir tarihi taşıyan partinin kendi kaderi ile ilgili kararı Yargıya bırakmadan kendisinin vermesi gerekiyordu. Ancak Genel Merkezin ısrarla yapmış olduğu bu çağrılara rağmen, kendisine verilen delegelerimizin imzalarına rağmen Olağanüstü Kongreyi toplamamakta direnmesi meselenin bu noktaya gelmesine yol açtı, mesele Yargıya intikal etti ve karar Yargı aracılığıyla verildi. Şimdi Olağanüstü Kongre süreci yaşanacak.”

GENEL MERKEZ ALINAN KARARA BOYUN EĞER

Özdağ Genel Merkezi eleştirerek, “Genel Merkezden ‘Biz bu kongreyi yaptırmayacağız’ şeklinde bir tepki var. Fakat bunun hayatta bir karşılığı yok. Kongreyi Genel Merkez yapmıyor. Kongreyi mahkeme yoluyla atanan kayyumlar gerçekleştirecek. Keşke Genel Merkezde bu kadar yaşananlar karşısında olgunluk gösterseydi. Ülkücü iradenin Tüzüğe uygun almış olduğu karara boyun eğerler ve Milliyetçi Hareket Partisini iktidara taşıyacak bir toy şeklinde etkinlikleri gerçekleştireceğiz. Yapılması gereken şey mahkemenin vermiş olduğu karara saygı duymaktır. Şimdi Genel Merkezin önünde bir hukuk yolu söz konusudur. Genel Merkez dilerse bu işi yargıya da götürebilir ama ortaya çıkmış bir ülkücü hareket var. Bu arkadaşlar zamanında Genel Başkanı seçerken oyları ve iradeleri zaaf içinde zayıf ve geçersiz midir ki şimdi Olağanüstü Kongre istediklerinde partimize karşı bir saldırı olarak nitelendirilmiştir” dedi.

RİZE’DEN MİLLETVEKİLİ ÇIKTIĞI GÜN İKTİDARIZ

Basın mensuplarının Genel Başkan adaylığını açıklamak için niçin Rize’yi tercih ettiğini sorması üzerine Özdağ, “Partimizin tarihini iyi bilmek lazım. 1965 yılında 4 yaşındayken Milliyetçi Hareket Partisine babamın kucağında geldim. Babam partinin Genel Başkan Yardımcısıydı. Ben bu partinin tarihini iyi biliyorum ve Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in Rize konusunda söylediği bir tespittir diyor ki, “Rize’den bir Milletvekili çıkardığımız gün Türkiye’de de iktidarız.” Şimdi biz o bir milletvekilini çıkarmaya gidiyoruz. İktidar yolculuğunu Rize’den başlatacağız” diye cevap verdi.

Son Güncelleme: 08.04.2016 22:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com