Üzerinize afiyet, nezle-i müstevliye bedenimi esir alınca, Pazartesi günü neşrolunması gereken yazımı bugüne ertelemek zorunda kaldım, affeyleyiniz.

Trazoristan’da, gerek mevkutelerde gerekse sanal ortamda üç beş kelam çiziktirip akıl tüccarlığı yapan ve kendilerini muharrir diye pazarlayan dolma kalemlerin, gözlerine kestirdikleri herkesten akçe koparmaya çalıştıklarını ‘Sağır Sultan’ bile duymuştur.

Kimileri okuduğu darülfünun parasını, kimileri veletlerinin mektep masrafını, kimileri de akla hayale gelmeyecek ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla, akçesi bol efendilere yanaşmalık yaparlar.

Akçeyi kaptıklarına uşak, hatta beline kuşak olurlar!

Kalemiyle dilenen bu arsız güruh, kendilerine yüz vermeyenleri ise tenkitle tehdit eder, muahezeye başlar.

Yalandan, dolandan, iftiradan çekinmezler, yüzleri de zerre kadar kızarmaz.

İş adamları, siyasetçiler, sivil toplum önderleri, spor adamları, hasılı kelam akçesi olan herkes bunlardan yaka silker ama ne hikmetse yakasını kurtaramaz!

Kimi arından çekinip arsıza bulaşmak istemediğinden, kimi ise önceden yediği hurmaların kaygısıyla bu besleme kalemlere mürekkep taşır!

Vaziyeti umumi böyle olunca bu müptezeller, cerideciliğin ve havadisçiliğin itibarını her gün rendelemelerine rağmen düşkün ilan edilmez ve cemiyet içinde varlıklarını sürdürürler!

Bu aralar bazıları, Trazoristanspor yönetimine seçilenlere yönelmiş ve ‘Varsa paran varsa pulun, ben olurum senin kulun’ deyip koparma operasyonu başlatmış!

İçlerinden biri ise müptezelliğin bir sokak daha ötesine geçerek, Trazoristanspor’un en tepedeki isminden bir miktar borç talep etmiş!

Kim olduklarını merak mı ediyorsunuz?

Karakaşlısını mı uzun saçlısını mı, göbeklisini mi bebeklisini mi, zekisini mi zekasızını mı, alisini mi velisini mi, anlısını mı şanlısını mı, nur yüzlüsünü mü far gözlüsünü mü, dillisini mi çillisini mi, hangisini sayayım?

İsim vermeye lüzum yok amma velâkin onları tanımanız çok kolay.

Yazdıklarını iyi okuyunca altına saklanmış gerçek niyeti anlayabilirsiniz.

Çünkü her yazıları, muhatabı memnun ya da rahatsız etme amacıyla kaleme alınmış, gerçek niyetlerine ilave bir zeyilname gibi.

Allah onları ıslah eylesin.

TRAZORİSTANSPOR’DAKİ YENİLİKLER!
Trazoristanspor’un yeni yönetimi, futbol takımını Kandıralı’ya emanet edince birileri fena halde rahatsız oldu!

Her biri kendisini futbol otoritesi zanneden insanların yaşadığı şehirde, kimi getirirlerse getirsinler herkesi mesut edemeyeceklerini yönetimdekiler de biliyordu muhakkak.

Kandıralı’nın en büyük dezavantajı, bu şehrin evladı olması.

Çünkü bu şehir, değerlerini çok erken tüketiyor, evlatlarını adeta karanlık bir kuyu gibi yutuyor.

Trazoristanlılar, elin ecnebisine verdikleri kıymetin onda birini kendi çocuklarına verseydi, şimdi bambaşka meseleler üzerine hasbihal ederdik.

Kandıralı’nın başarılı olmasını canı gönülden isteyenlerdenim.

Oluşturulan beklentiye rağmen pilot takımın başına getirilen yeni yönetimi ise hayal kırıklığı olarak görenlerdenim.

Racona uygun olabilir de vizyona ters vizyona…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com