Merhaba sevgili hemşehrilerim, 2016-2017 futbol sezonunda yine sizlerle birlikteyim. İlkhaber gazetenizdeki maç yorumlarını sizler için yazmaya devam edeceğim. Trabzonspor’umuz yeni sezon çalışmalarını 3 etapta tamamlayarak ülkesine döndü. Trabzonspor, geçen hafta ilk ciddi hazırlık maçını İstanbul’da Bursaspor’a karşı gerçekleştirdi. Farklı bir mağlubiyet aldığımız bu ilk hazırlık maçı bizim için önemliydi çünkü yeniden yapılanmaya gittiğimiz bu sezonda alınan oyuncuların performansını görmek açısından ve onların futbol karakterlerini de ölçmek için önem taşıyordu. Sezon başı olmasına rağmen, Trabzonspor hazır bir takım görüntüsünden uzaktı. Yeni alınan oyuncular beklentilerin çok gerisindeydi. Sadece Castillo ve Durica göze battı o kadar. Diğer transferlerimiz sıradan bir görüntü bile veremediler.

Trabzonspor, iki sezondur aynı futbolu oynuyor. Baskı kurup, rakibini bunaltıcı futbol oynayamıyor. En önemlisi de üçüncü bölge dediğimiz yerde yani hücumda etkili olamıyoruz. Bunun da nedeni orta sahamızdaki oyuncularımızın durağan oyunlarından kaynaklanmaktadır. Aslında hocalar bu durumda oyuncularını ofansif oynamaları konusunda uyarmaları gerekir. Ha Ersun Yanal ofansif anlayışı benimseyen bir teknik adamdır ve hep de öyle oynatır diyorum. Aynı zamanda koşan, rakibi ısıran bir futbol oynatmayı her zaman tercih etmiştir. Tabi olarak bunları yapacak oyuncu topluluğu olması lazım. Aksi halde bunları da yapamazsınız.

Şunu gördük ki yeni transferlerle de aynı görüntü içindeyiz. Aslında Yusuf ve Castillo gibi iki çabuk oyuncumuz var. Bunlara da iyi top atacak Mehmet Ekici de mevcut. Fakat bu maç boyu bunları hiç göremedik. Ani kontrataklarda hücumda çoğalma gibi bir şey yok. Onun için de pozisyon üretmekte zorlanıyoruz. Belki diyeceksiniz sezon başıdır, uyum süreci geçiriyoruz, doğrudur. Fakat bir futbolcu kendini ne olursa olsun, yaptığı hareketlerle belli eder.

Başta da dedim, yeni aldığımız oyuncular içinde Durica ve Castillo biraz göz olduruyor. Uyum sürecinden geçtikleri için diğerlerini bekleyip göreceğiz. Bursa maçında da bu maçta da aynı görüntüleri verdiler. Trabzonspor’un eski hastalıkları aynen devam ediyor. Yan toplar kalemiz için tehlike yaratmaya devam ediyor. Pozisyona girmeden skor üstünlüğünü yakalamak da iyi. Fakat her takım Kasımpaşa gibi kötü olmaz. Onun için ben diyorum, sadece skor olarak iyi, futbol olarak çok daha yol almamız gerekir. Rakibimiz Kasımpaşa takımı geçen sezonki kadrosundan 3-4 oyuncusunu sattı. Bu nedenle de çok kötü bir futbol oynadılar. Bizim tesellimiz 3 puanla başlamak oldu. İnşallah ileriki maçlarda çok 3 puanlar ve güzel futbol görürüz ve sezonu kapatırız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com