Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Soğuksu Mahallesi Muhtarı Bekir Aktürk dertli. Trabzon’un elit mahallelerinden biri olan Soğuksu’da semtin sadece yüzde 15’ine doğalgaz verilebilmiş. Yüzde 85 ise beklenti içinde. Doğalgaz dağıtıcısı Aksa’ya da tepkili. Başka mahallelerde yıkılmaya yüz tutmuş birçok yere doğalgaz getirilmiş ancak vatandaşların, evlerinin eski ve her an yıkılabileceğini düşündüğü için doğalgaz bağlattırmadığını söylüyor. Aktürk, Soğuksu Mahallesi’nde 8 bin daire sahibinin doğalgaz gelmesi halinde hemen doğalgaza abone olabileceğini vurgulayarak, “Kış geldi çattı. Yine kalorifer dumanı tüm şehri kaplayacak. Yetkililer ve doğalgaz firması elini çabuk tutmalı. Bir kış daha bu dumanı solumak istemiyoruz” dedi.

Adnan Günnar Köksal Boz’u mu destekliyor ?

Trabzon Ak Parti İl Başkanı Adnan Günnar, bir ilke imza atarak 5 yıl süre bu görevi kesintisiz yürüten ilk isim oldu. 20 Aralık’ta görevi devredecek olan Günnar, yine bir ilke imza atarak, milletvekili seçilmek istiyor. İlk diyoruz; çünkü Trabzon’da bugüne kadar vekil seçilen Ak Parti İl Başkanı yok. Günnar’a, kendisinden sonra kimin il başkanı olacağını sorduk. Lafı evirip çevirmeden direkt söyledi ve şu anda İl Başkan Yardımcısı olan Köksal Boz’un, iyi bir partili ve il başkanlığı yapabilecek deneyimli bir isim olduğunu söyledi. Günnar, teşkilatın da Köksal Boz’dan yana olduğunu vurguladı.

Başkanların tutunacak dalı Muhammet Balta

Trabzon’dan Ankara’ya giden belediye başkanlarının ilk durağı genellikle Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın kapısını çalıyor. Kendi ilçelerine hizmet alabilmek için Ankara ya giden belediye başkanlarına bürokratik engellerin aşılmasında çoğu kez  Muhammet Balta destek veriyor. Konuştuğumuz birçok belediye başkanı “ Muhammet Balta Ankara da ki anahtarımız. Onun uğraşları sonucu birçok kapıyı açabiliyoruz. Seçim öncesinde halkımıza birçok vaat de bulunarak seçimi kazandık. Sözümüzü yerine getirebilmemiz için devletin de yanımızda olması gerekiyor. Projelerimizi yapıp Ankara ya gittiğimiz de bir çok bürokratik engel ile karşılaşıyoruz. İşte o sıkıntılı anlarımızda yanımızda hep Muhammet Balta’ yı görüyoruz” diyorlar.

 

Karaçengelbüyüklimandan vekil istiyor

Ak parti Çarşıbaşı ilçe başkanı Zekeriya Karaçengel 2015 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma partinin büyükliman bölgesinden bir ismi sıralamaya koyması gerektiğini söyledi.  Karaçengel “Her seçimde büyükliman bölgesi olarak partimize büyük destek veriyoruz. Bu desteği vermeyi de sürdüreceğiz. Bizim 2015 genel seçimlerinde beklentimiz şuanda ismi kamuoyunda da konuşulan yöremizin değerlerinden en az birinin milletvekili olarak meclise gitmesidir dedi.

 

 

Engin Şahin : Fındık üreticisine teşekkür ediyoruz

 

Fiskobirlik Derecik müdürü Engin Şahin bu yıl ki fındık alımlarından memnun . Şahin geçmişte yaşanan tüm sıkıntılara rağmen fındık üreticilerinin kendi kuruluşları olan Fiskobirlik’e sahip çıktıklarını söyledi.  Engin Şahin “Piyasada ki tüccarlar fındığa kaç lira veriyorsa biz de aynı fiyatı veriyoruz. Hem de üretici fındığını bize getirdiğinde hemen banka hesabına yatırıyoruz. Biz Derecik olarak fındık üreticimizden memnunuz. Fındık alımlarımız devam ediyor. Fındık üreticisi Fiskobirlik’in üreticinin ta kendisi olduğunu biliyor. Fiskobirlik ayakta kalırsa üretici de ayakta kalır anlayışını benimsemiş. Bu yüzden Fiskobirlik’i ayakta tutmak için bir çokhemşerimiz fındığını bize getiriyor” dedi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com