Bayram sabahı uzakta bulunan dostlarımızı ararken, yine Trabzonspor ile iş yapan ve ‘Kendimden şüphe ederim, ondan asla’ dediğim bir abimi aradım. Konuşurken “Trabzonspor bugün akşamüzeri için özel uçak baktırıyormuş. Milano’ya gidilip Sosa alınıp, gece de gelecekmiş. Yarında başkan ile birlikte bayramlaşmada olacaklarmış” dedi. Bende 'hayırlısı olsun' deyip telefonu kapattık.

Sonrasında haberi teyit etmek için Trabzonspor’dan bazı kişileri aradım. Onlarda özel uçak işini ve Sosa’nın bugün getirilip yarında bayramlaşmada olacağını doğruladılar. Bende sonrasında önce twet atıp, sonrasında ise haberi karadenizinsesi.com.tr’ye koydurdum. Akşamüzeri olunca ve özel uçak kalkmayınca, tekrar bilgi edinmek ve araştırmak için aramalar yaptım. “Abi uçak kalkmadı, sıkıntı var, yalancı durumuna düştük” dedim. Bana gelen cevap, “Sen yalancı durumuna düşmedin. Sosa bu gece kesinlikle gelecek. Yarında bayramlaşmada olacak. Özel uçak şirketinde pilotların izinli olması Kucka’yı getiren uçağında başka bir yerde olması nedeni ile uçak işi iptal oldu. Tarifeli uçakla gece gelecek” diyerek yeminli bir konuşma yaptı. Bende yine twet atarak, Sosa’nın geleceğine dair twetler attım. Aradan 2 saat geçtikten sonra bir de baktım ki, hakkımda linç kampanyaları başlatılmaya başlanmış. Gazeteci olmayıp da sayfa kurup para ile takipçi satın alan ve hatta benden para karşılığı haberlerimi paylaşmak isteyip de kabul etmediğim sayfalardan da buna benzer kampanyalarla Trabzonspor taraftarı galeyana getirilmeye başlanmış. Ani hareketle bir cevap vermek istemedim. Sabaha kadar olayları takip edip bekledim. 

Kaynağını açıkla konusuna gelirsek, Zor duruma düşünce başkalarını toplum önüne atacak kadar karaktersiz olmadım. 

Şimdi ise cevap veriyorum; Edindiğim bilgiyi teyit ettirip ve artık yüzde yüz emin olarak yazdım. Çıkan olumsuzluklarla transferin gerçekleşmemesi sonrası, birçok hakaret ve tepki aldım. Hepiniz haklısınız. Bende olsam aynı şeyi yapardım. Sadece bugüne kadar bana gerçekten inanan kişileri yukarıda açıkladığım nedenlerden dolayı yanılttığım için özür dilerim. Ama hakkımda linç kampanyası başlatan çıkarcı ve menfaatçi kişilere hiçbir şey demiyorum. Hayatımın hep 1.sırasında olan Trabzonspor’umun taraftarları yani renktaşlarımın birkaç tetikçilerin gazına gelip de linç kampanyasına destek vermesi de beni oldukça üzdü.

‘Mesleğini bırak’ konusuna gelecek olursak, Bu günüme ve bulunduğum konuma ne yalakalık, nede adamcılıkla geldim. Trabzonspor’un menfaatlerini üst düzeyde tutarak, doğru yolda yürümeye çalışarak, sürekli iyi şeyler yapmak için çabalayarak yani tırnaklarımızla kazıyarak geldik. Tıpkı Sosa haberinde olduğu gibi kimi zaman yanılıp ve sizi yanılttığımız için üzüldük, kimi zaman ise doğru bilgiler vermenin mutluluğunu yaşadık. Hiçbir zaman da BEN’ci olmadık. Birkaç hatta bir kişiyi mutlu etmek için mesleğimi bırakmaya niyetim yok.

Tekrardan; Üzdüğüm, kırdığım, yanılarak yanılttığım gerçek Trabzonspor taraftarından bir kez daha özür dilerim. Hakaret ve küfürlere rağmen gerçek Trabzonspor taraftarına hakkım helal olsun. Onlarda haklarını helal ederse mutlu olurum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com