Trabzon’un kerameti kendinden menkul muharrirleri yetmiyormuş gibi ahir zaman türemesi sosyal medya klavyecileri de (tantanacı şürekâ) Trabzonpor’a musallat oldu!

Sabahtan akşama kadar, başkana, yöneticilere ve futbolculara akıl dağıtıyor, verip veriştiriyor, galiz küfür ve hakaretler ederek, seviyelerine yakışır iç rahatlama seansları düzenliyorlar!

Bunlar çeşitli gruplara ayrılıyor.

Kendilerini şike mücadelesinin başkahramanı zanneden bir grup, sadece yönetimi değil şike konusunda iki kelam eden herkesi, şikecilerle kendileri kadar mücadele etmediklerini savunarak hedef tahtasına oturtuyor!

‘En büyük şikeci Aziz, en büyük şike mücadelecisi biziz’ inancıyla, kendileri dışındaki herkesi yetersiz ve mücadelenin dışında görüyorlar!

Bu tavırlarıyla mücadeleye dişe tırnağa dokunur bir katkı sunmadıkları gibi, Trabzonspor’un hakkını savunan herkesi demoralize ediyorlar.

Bu sanal ortam yargıçlarına şunu hatırlatmak gerekiyor;

Şike yapıldığı ve Trabzonspor’un şampiyonluğunun çalındığı doğrudur.

Bunun unutulmaması ve unutturulmaması gerekir, amenna.

Bugün Trabzonspor yönetimi, hukuki mecrada bu konunun takipçisidir, sonuna kadar gidilecektir.

Yapılacak başka da bir şey yoktur.

Dolayısıyla, Trabzonspor’u yönetenler, hukuki mecrada yürüyen bu meseleyi unutupunutturmadan fakat takılıp kalmadan, geleceğe dair planlamalarla yeni şampiyonluklar için çalışmalıdırlar.

Sizler gibi sürekli şike meselesini konuşmak, Trabzonspor’u bu gündeme mahkûm eder, bu da hiç kimseye bir fayda sağlamaz.

***

Bir başka grup daha var ki; amaçlarının üzüm yemek değil bağcı dövmek olduğu her kelimelerinden gayet net bir şekilde anlaşılıyor.

Her şeye muhalifler!

Trazoristanspor’un içinde bulunduğu hal ortada ve bunun sorumlusunun bugünkü yönetim olmadığını cümle alem biliyor.

Muharrem Usta ve yönetimi, bir yandan mali disiplin uygulayarak ekonomik darboğazdan çıkmaya çalışıyor, bir yandan da eldeki olanaklarla en doğru transferleri gerçekleştirip sportif başarıyı yakalayacak bir takım oluşturmayı amaçlıyor.

İşlerinin zor olduğuna hepimiz şahidiz.

Buna rağmen attıkları her adımı eleştirmek, yaptıkları her hamleye burun kıvırmak, söyledikleri her sözün altında bir çapanoğlu aramak, sürekli suçlamak ve geleceğe dair karamsar senaryolar üretmek, hiçbir şeyi beğenmeyen (!) bu ikinci grubun en temel özelliği.

Olayları değil kişileri tartışıyor ve haliyle ortaya işe yarayacak bir fikir sunamıyorlar.

Klavyelerinin başkalarınca kumanda edildiği izlenimi veriyorlar.

İçlerinde Trabzonspor’un, ‘Küçük olsun benim olsun’ mantığıyla belli kişi ya da gruplarca yönetilmesini arzulayanlar var.

Bu değerli oyuncağı (!) kaybetmemek için çırpınanlar var.

Trabzonspor üzerinden elde ettikleri, ekonomik, ticari, siyasi, kısacası maddi-manevi rantın kesilmesinden muzdarip olanlar var.

Usta ve ekibinin başarılı olması halinde bir daha Trabzonspor’da at koşturamayacaklarını bilen ve bundan korkanlar da var.

Bu anlayışın Trabzonspor’a çok büyük zararlar vereceği apaçık ortada.

Çok büyük bir kitlenin ortak değeri olan Trabzonspor’un bugün ihtiyacı olan en önemli şey, ağır bir yükü omuzlamış yönetime herkesin destek vermesi ve başarının gelmesi için sabredilmesidir.

***

Muharrem Usta ve yönetimine naçizane bir öneride bulunalım.

Gerçek kalem erbaplarının haklı eleştirilerini önemseyip onlardan faydalanın ancak muhtevasında mantık barındırmayan maksatlı/ maksatsız her türlü saldırı ve sataşmayı sinek vızıltısı kabul edin.

Çünkü art niyetlinin içindeki cerahat akıtmakla bitmez.

Boşuna dememiş Gandhi;

“Önce seni görmezden gelirler, sonra alay ederler, sonra seninle savaşırlar, sonra sen kazanırsın.”

Her şeye rağmen kazanan Trabzonspor olsun, tantanacı şürekâyı da Allah ıslah eylesin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com