Trabzonspor belki de tarihinin en zavallı en sahipsiz dönemini yaşıyor. Sivas deplasmanında koca Trabzonspor’u bir taraftar karşılamış. Bunları duymak bizi derinden yaralıyor ve çok üzülüyoruz. Bu üzüntümüzün şu andaki yönetimin 5 Aralık’taki seçimde gidişleriyle son bulacağına bütün kalbimle inanıyorum. Allah bir daha böyle kişilerle uğraşmayı bize göstermesin ama bunlarda utanma olmuyor. Çünkü yeniden başkanlığa aday oldu. Biz bunları bir kenara bırakalım da maça gelelim.

Sivas maçı gerçekten her iki takım açısından da çok önemliydi. Çünkü dört maçtır sıfır çeken bir Trabzon ve çok kötü bir dönemden geçen rakibi Sivasspor. Onlar da son haftalarda bizim gibi hüsran yaşıyorlar. Herkesin de düşüncesi aynı. Kaybeden hoca gidebilir. Trabzonspor kazandı ve Şota yerini garantiledi. Sergen’e yol gözüktü büyük bir ihtimalle de istifa edecektir diye düşünüyorum. Trabzonspor maça yine rotasyonlu bir kadro ile başladı. Her hafta arayış içinde olan Şota bunu herhalde Halilhodzic’ten öğrendi. Çünkü O da her maça ayrı on birle çıka çıka Trabzonspor’u kahretmişti.

Şota’nın bu maçtaki on biri adeta gol yemeyelim de atabilirsek maçı kurtaralım düşüncesiydi. Çünkü her maçta üç gol yiye yiye hoca da bunalıma girdi. Fakat ayakları titreyen Sivas takımı, 13.dakikaya kadar, yani gol yiyene kadar sahada hiç yoktu. Trabzonspor’da çok baskılı değildi ancak duran toptan gelen gol biraz bizi teselli etti. Fakat golden sonra sahada bambaşka bir Sivasspor vardı. Trabzonspor oyunu kendi sahasında kabullenince ilk yarıdaki Sivas baskısından da gol gelmedi ve devreyi 1-0’lık avantajla kapattık.

İkinci yarıya Trabzonspor çok hızlı ve arzulu bir şekilde başladı ve bu baskılı oyunun mükafatını da 50.dakikada attığı ikinci golle gördü. 54.dakikada Cavanda çok büyük bir hata yaparak kırmızı kart gördü. Allah’tan da iki dakika sonra Jhon Boye kırmızı kart gördü ve yine denge kuruldu. Fakat bu kez Şota’nın yanlış oyuncu değiştirmesi yine bizi kendi yarı alanımızda hapsolmamıza neden oldu. Bir hoca hiç mi oyuncu okuyamaz bu kadar yanlış oyuncu değişikliği yapar, ben bunu Şota’da gördüm. Oyunun mutlak hakimi Sivas iken Özer’i niye yanında oturtuyorsun. Özer topa basan topu iyi kullanan bir oyuncu. Bunu sen düşünemiyorsan kim düşünecek. Yusuf’ta ne buldun anlamadım. İlk yarı üç top kaptırdı üçü de gol oluyordu. Bir de bu kadar transfer yap sonunda Deniz’le çık sahaya. Trabzonspor takımında Mehmet Ekici ve Özer, yan yana oynamalı yoksa bu takım hiçbir varlık gösteremez. Bu iki oyuncumuzun maç içindeki organize ataklarıyla rakiplerine zor anlar yaşatıyor olmaları bile bizim için bir artıydı ama bizim hocamız bunları görebilecek kapasitede değil. Yine de bu maç O’nu kurtardı Sergen’i bitirdi.

Başkan’ın güçlü bağı?
Sezon başındaki ilk maçlarda Trabzonspor’un aldığı başarılı sonuçlardan sonra Süleyman Hurma kendini adeta bulunmaz bir nimet gibi görmeye başladı. Astığı astık kestiği kestik misali herkese tepeden bakmaya başladı. Hatta daha da ileri giderek futbolcuların bazı ufak hatalarından dolayı onları suçlayıp çözüp üreteceğine “Bunları yapan futbolcunun Trabzonspor’da ne işi var” deyip kendini çok büyük ve üst düzey bir yönetici konumuna bile soktu. Halbuki bu oyuncuların sorunlarını, problemlerini sen halledeceksin. Yoksa bunu bilmiyor musun? Bak takım 4 maçtır sıfır çekiyor bütün böbürlenmen gitti, şimdi o şımarık çocukluk tavırların gitti, kovulacağını anladın ve süt dökmüş çocuğa döndün. Ben bu kadar kötü gidişattan ve senin yaptığın transfer hatalarından sonra seni sepetlerler diye düşündüm fakat başkanınla senin arandaki güçlü bağı anlayamadım. Senin yüzünden takımın içindeki bölünmeler, gruplaşmalardan sonra sen hala çok büyük bir ücret alarak oradaysan Trabzonspor’un başındaki zat utansın. İkinizin de kulüpteki ömrü az kaldı. Seni buraya getirenle birlikte gideceksin Süleyman kardeş. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com