Trabzon’da AK Parti’nin bayramlaşma ve aday tanıtım töreni, dün 19 Mayıs Spor Salonu’nda yapıldı.

Gözlemlerimizi aktaralım.

Havalandırmanın yetersiz olduğu ve sıcağın herkesi bunalttığı salonda fena sayılmayacak bir kalabalık vardı ancak tribün şov yapan 40-50 kişilik genç grubun dışındakilerde coşku yoktu.

İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu’nun konuşması etkileyiciydi.

Geçmişten bugüne analizler içeren ve AK Partililerin siyasal mücadelesini özetleyen şiirimsi konuşma metnini, ses tonunu da gayet iyi ayarlayarak öylesine güzel okudu ki; salondaki herkes pür dikkat bir sonraki cümlesinde ne diyeceğini bekledi.

Konuşması bittiğinde de büyük alkış aldı.

Milletvekilleri Muhammet Balta ve Adnan Günnar’ın, sadece AK Partilileri değil her kesimi kucaklayıcı mesajları önemliydi.

Balta ve Günnar, vatan ve millet sevgisinin ortak değer olduğuna vurgu yaparak, sosyal demokratlardan, ülkücülerden ve milli görüşçülerden oy istediler.

Anlaşılan o ki; seçim sürecinde saha çalışmalarında da bu dili kullanıp, farklı siyasi görüşteki insanlardan partilerine destek sağlamaya çalışacaklar.

Bunu başarabilirler mi bilemiyoruz ancak ülkedeki kutuplaşmanın ve insanların siyaseten birbirlerini ötekileştirmesinin büyük tehlike arz ettiği bugünlerde, toplumun tüm kesimlerini kuşatıcı ve kucaklayıcı bir üsluba gerçekten ihtiyaç olduğu kesin.

***

Yaklaşık 3 saat süren programda kürsüye en son Süleyman Soylu çıktı.

Soylu, 7 Haziran seçimine giderken Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı idi.

Güçlü bir isimdi.

Trabzon’a mega projelerin sözünü vermişti.

Son olağan kongrede MKYK’ya girmesine rağmen, genel başkan yardımcılığı görevini kaybetmesi, parti içinde de, dışında da, ‘gücünü kaybetti’ yorumlarına neden olmuştu.

Soylu dün, şehir hastanesi, yatırım adası, ikinci üniversite gibi projelerin tamamlanacağını yineledi ve güç tartışması yapanlara çok net bir mesaj verdi.

Dedi ki; “Bizim unvana, koltuğa, titre ihtiyacımız yok. Trabzon Milletvekilliği ve AK Parti üyeliği, adam olana çok bile.”

Hiç şüphesiz bu sözler, parti içindeki Soylu muhaliflerineydi.

Bize göre Soylu, koltuğa güç vermeyip, aksine koltuktan güç alanların kulağına önemli bir küpe taktı.

Yankılarının nasıl olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kalın sağlıcakla…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com