03 Mayıs 2016 Salı 16:50
Bakan Kılıç'tan Sahaya Atlayan Trabzonspor Taraftarıyla İlgili Eleştiri

Spor’da şiddetin önlenmesi çalıştayında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, elektronik bilet uygulamasının devam edeceğini, bahaların holiganlara teslim edilmeyeceğini ifade etti.  

Kılıç şöyle devam etti; "Bilet parası vermeden. Birilerine şantaj yaparak maça girmeye çalışanlar giremiyor. Ama sesleri çok çıkıyor. Buna aldanmayacağız. Bunun karşısındaki duruşumuzu ortaya koyacağız.  Seyirci rakamlarına bakın, sahalara bakın ne durumdayız. Uygulamadaki eksiklikler başka bir şeydir, ortaya koyduğumuz başardığımız şeyler başka bir şeydir. Daldaki meyveyi kesmek için ağacı kesmeyeceğiz.  Maçlar, müsabakalar yaşandıktan sonra doğru karar, yanlış karar, kazanan kaybeden" 

TV PROMLARINI ELEŞTİRDİ-BU KADARDA OLMAZ 
Dünyanın hiçbir yerinde maç sonrası saatlerce programlar yok. O onu dedi, şu bunu dedi, yok. Biliyorum bunu dediğim için çok eleştirileceğim. Spor programları spor programı olmaktan çıkıp, spor adamlarının, tektik direktörlerin, kulüp başkanlarının birbirine atıp tuttuğu programlar oldu.  

Maçlar bitsin, hata var yok, ama insan olmanın gereği hata olabilir. Hata başka bir şey kasıt başka bir şey. Kasıt olunca orada başka bir şey oluyor. Sadece 6222 ile kısıtlamayacağız olayları. Bizim suç ve ceza yasalarımız var. Onlarda devreye girecek elbet. 

Ama saatlerce tartışma programı olunca başka maksatla kullananlarda olacak. Biz bu kadar mücadele veriyorsak, spor basını da gereğini yapacak.  

TRABZONSPOR MAÇINDAKİ OLAYLARA İSİM VERMEDEN DEĞİNDİ  
Trabzon’da Trabzonspor Fener maçında yaşanan olaylara takım ismi vermeden değinen Bakan Kılıç, ‘taraftar sahaya atladı mı, cezası ne ise kitapta verilecek. O sahaya atlamak yasak. Biz yasaklardan yana değiliz, ama sahaya atlamak yasak. Holiganlara da söylüyorum, siz sahaya atlıyorsunuz, sizin yakanızı bırakmayacağız.  

Suç kanunlar ne ise kanunlar verilmesi lazım ama şiddet yaşandı. Serbest bırakılıyorlar, şiddet uygulandığı andan itibaren başka cezalar devreye giriyor.  Bunun cezası bellidir, yolda yürürken size biri vurabilir mi?  

İngiltere’de hadi bakalım biri sahaya atlasın, o bir daha ne sahası, kulübe giremez. İnsanlık onuruna yakışmayacak davranışları sahada değil sokaklarda yaşan hareketlerde bulunan dilencilere para atan gruplar vardı. Onları eleştirdik, cezası ne oldu, o kulüp ve kulüpler o kişilerin maçlara girmesini yasakladı. Orada insanlıktan nasibini almamış tipler kulüp anında ilişkilerini kesmedi. 

Bir kişi sahaya atlıyorsa o kişinin sahada yeri yoktur. Bunu daha tartışmanın manası yok. Hakem doğru veya yanlış yaptı o ayrı bir şey. Birine vurmak gibi bir şansı yok. Kulüp yöneticileri birbirine kullandıkları ifadeler Elhamdülillah son dönemlerde kesildi. Ama bazen kaçıyor yine, kulüp yöneticisi olmanın sorumluluğu vardır.

Son Güncelleme: 03.05.2016 16:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com