08 Nisan 2016 Cuma 16:46
Beşli

Trabzonspor Medical Park ile Anadolu Efes arasında oynanan Türkiye Basketbol Ligi müsabakasında verdiği ahatalı kararlar ve tribünlerle yaşadığı sıkıntı ile gündeme gelen, ayrıca taraflı tarafsız herkesin tepkisini çeken maçın baş hakemi Erşan Kartal için Basketbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği destek mesajı yayınlamıştı.

Yapmış olduğu onlarca hataya rağmen hakeme destek çıkan derneğe Trabzonspor'dan cevap gecikmedi. Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi 
Alpaslan Beşli imzası ile yayınlanan metinde "Trabzonspor gibi büyük bir camiaya iş öğreteceklerine kendi işlerini doğru yapmaya davet ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

İşte Alpaslan Beşli imzası ile yayınlanan Trabzonspor Medical Park açıklaması;

Bursa Basketbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ile İstanbul Basketbol Hakemleri Derneği; Trabzonspor gibi büyük bir camiaya iş öğreteceklerine kendi işlerini doğru yapmaya davet ediyoruz.
 
Anadolu Efes ile oynadığımız lig karşılaşmanın Baş Hakemliğini yapan Erşan Kartal’a yönelik yapmış oldukları savunmayı hayretler içerisinde karşıladık. 

Ana ilkelerinin; Dürüstlük, İdealizm ve Dayanışma ruhu olduğunu Bu ilkeler ışığında dürüstlüğüne, kişiliğine ve hakemliğine son derece güvendikleri üyeleri Sayın Erşan Kartal’ın ayrıca tüm hakem ve gözlemcilerimizin haklarını kararlı bir şekilde her platformda savunacaklarını ifade eden derneklere soruyoruz. Hakemlik doğru olanı doğruyla mı savunmaktır? yoksa yanlışı yanlışla mı savunmaktır ? 

Karşılaşmanın hemen başında seri faullerle oyuncumuz Damian Kulig’in faul haklarını dolduran, ardından onun yerine oyuna giren aynı pozisyonda oynayan Berkay Candan’a faulle herhangi bir alakası olmamasına rağmen, pozisyonu cömertçe faul olarak değerlendiren bir hakemi savunmak ne kadar isabetli olabilir. 

Faullerden kazanılan sayılara bakıldığında rakibimiz 21, biz ise 7 sayı kazandık;bu durum sertlik seviyesinin bir taraf lehine göz önünde bulundurduğunun göstergesidir. 

1. ve 2. Anonsları 7 saniye içerisinde yaptıran bir hakeminin ne kadar samimi duygular içerisinde olduğu apaçık ortadadır. 

Söz konusu hakemlerin esas düşüncesi taraftarı kışkırtarak provokasyonlarla takımımızın ceza almasını sağlamaktan başka bir şey değildir. 

3. anonsu yaptıktan sonra sahayı terkeden hakem triosu 15 dakika beklemesi gerekirken Hakem odasında 25 dakika bekledi. 

Hakemler, karşılaşmanın bitimine 10-15 saniye kala topu bizim lehimize verdi. Hücum hakkı bizde iken aldığımız mola esnasında görüntüleri tekrar izlediler ve yeni bir kararla son mola hakkımızı elimizden almış oldu. Olması gereken ise önce görüntüyü izleyip ardından mola hakkımızı kullandırması gerekmekteydi.

Bunları göremeyen yorumlayamayan FIBA kokartlı hakemi savunan dernek üyelerini hayretle karşılıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti Baş Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğumuz Erşan Kartal’ın son 6 aylık ilişkilerinin araştırılmasından rahatsız olmaması gerektiğini ve sonunda temiz olarak çıkmasını en çok isteyenin bizler olduğumuzu belirtmek isteriz. 

Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği
Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi 
Alpaslan Beşli

İLGİLİ HABERLER

İşte Hakemler Derneği'nin Erşan Kartal haberi >>> http://www.karadenizinsesi.com.tr/hakemlerden-trabzonspora-kinama-83435h.htm

dfd.jpg

107241.jpg

 

Son Güncelleme: 08.04.2016 19:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com