13 Nisan 2016 Çarşamba 10:25
Emanet Forma İle Türkiye Şampiyonluğuna

Bir çok maçta imkansızlıktan emanet forma ile mücadele etmek zorunda kalan okul yönetici ve öğrencileri hedefi, “Trabzon’a ve Türkiye’ye yeni bir Erdoğdu Lisesi Zafer yaşatmak” olarak belirledi.
 

Araklı Saffet Çebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçen yılın Dünya Şampiyonu Erdoğdu Lisesi ile birlikte çeyrek finale kalma başarısını gösteren iki Trabzon takımından biri ve tek ilçe lisesi olma başarısını gösterdi. 18-22 Nisan tarihleri arasında Sakarya’da oynanacak Türkiye Şampiyonluğu maçlarına katılacak liseler şunlar:

Ankara Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi, İstanbul Prof. Faik Somer Lisesi, İstanbul Özel Çekmeköy Modafen Anadolu Lisesi, İstanbul Şehit büyükelçi Galip Balkar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, Kocaeli Hayrettin Gürsoy Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Araklı Saffet Çebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erdoğdu Lisesi.

Türkiye Şampiyonu olacak Lise, 29 Mayıs – 6 Haziran tarihleri arasında Uluslar arası Okul Sporları Federasyonu’nca (ISF) Fransa’da düzenlenecek olan ” Scool Euro Futbol” a katılmaya hak kazanacak.

Araklı Saffet Çebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmenleri Recep Kotan ve Ümit Canbakkal, “Kadromuzda bulunan oyuncularımızın tamamı ilçemizin çocukları. Türkiye şampiyonluğu için mücadele edecek olan 8 takım arasına kaldık. Oynadığımız 13 karşılaşmada fair play adına örnek davranış sergileyerek tek bir kırmızı kart görmedik. Şartlarımız rakiplerimize oranla çok az olmasına rağmen imkansızlıklar içinden bir başarı öyküsü, yarattık” dediler. 

Kotan ve Canbakkal şunları söylediler:
“Müsabakalara çıktığımız bir takım formamız var. Her formamız öğrencilere zimmetli. O formayı, evlerinde yıkayıp getirerek maça çıkıyorlar. Bir defasında formamız yetmediği için müsabakaya Karaderespor’dan aldığımız emanet forma ile çıktık. Renkleri sarı lacivert olduğu için bize sitem edenler oldu. Bunlar güzel anılarımız. Türkiye Şampiyonluğu için mücadele edeceğiz ve centilmenliği ön planda tutarak Erdoğdu Lisesi’nin zaferini biz de yaşamaya çalışacağız.”

(SporYorum)

Son Güncelleme: 13.04.2016 10:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com