17 Temmuz 2016 Pazar 20:07
Gymnasıade'da Müsabakalar Sona Erdi

11-18 Temmuz tarihleri arasında Trabzon'un ev sahipliği yaptığı 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılım gösterdiği dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan GYMNASIADE'de son müsabakalar gerçekleşti.

Yomra Jimnastik Salonu'nda gerçekleşen Artistik cimnastik branşının müsabakalarındaki sonuçlar şöyle:

Zemin egzersizin finalinde: Fidelis Thais (Brezilya) birinci, Holbura Maria Larısa (Romanya) ikinci, Valentin Fabiane (Brezilya) üçüncü.

Denge aletinde Fidelis Thais (Brezilya) birinci, Butuc Anda (Romanya) ikinci, Enfal Keskin (Türkiye) üçüncü

Vault dalının finalinde: Valentin Fabiane (Brezilya) birinci, Crisan Ioana (Romanya) ikinci, Carolyne Pedro (Breziyla) üçüncü

Uneven Bars dalında: Luisa Kırchmayer (Brezilya) birinci, Ghiciuc Carmen Adela (Romanya) ikinci, Tatiana Bachurina (Güney Kıbrıs) üçüncü

Horizontal Bar dalının finalinde: Bernardo Miranda (Brezilya) birinci, Ilias Georgıou (Güney Kıbrıs) ikinci, Eduardo Leite (Brezilya) üçüncü

Parallel Bars dalının finalinde: Bernardo Miranda (Brezilya) birinci, Ilias Georgıou (Güney Kıbrıs) ikinci, Vinicius Machado (Brezilya) üçüncü

Vault dalının finalinde: Neofytos Kyriakou (Güney Kıbrıs) birinci, Guan-yi Lin (Chınese Taıpeı) ikinci, Bernardo Miranda (Brezilya) üçüncü

Pommel Horse dalının finalinde: Tai-wei Chen (Chinese Taipei) birinci, Onur Çelik (Türkiye) ikinci, Yu-jan Shikao (Chınese Taipei) üçüncü

Floor Exercise dalının finalinde: Georgios Provias (Yunanistan) birinci, Bernardo Miranda (Brezilya) ikinci, Neofytos Kyriakou (Güney Kıbrıs) üçüncü

Rings dalının finalinde: Ilias Georgiou (Güney Kıbrıs) birinci, Georgios Provias (Yunanistan) ikinci, Bernardo Miranda (Brezilya) üçüncü

Türkiye judoda 5 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya aldı

19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Judo müsabakalarında da, -57 kg'da bayanlarda Luana Costa (Brezilya) birinci, Pineky Balhara (Hindistan) ikinci, Anastasiya Starchenko (Rusya) üçüncü oldu.

-63 kg'da bayanlarda: Şeyma Özerler (Türkiye) birinci, Irina Bobkova (Türkiye) ikinci, Morosanu Ilınca (Romanya) üçüncü

-70 kg'da bayanlarda: Semanur Erdoğan (Türkiye) birinci, Dana Tibilova (Rusya) ikinci, Giovanna Fortes (Brezilya) üçüncü

+70 kg'da bayanlarda: Sophio Somkhishvili (Gürcistan) birinci, Camila Ponca (Brezilya) ikinci, Lage Lauryne (Fransa) üçüncü

-73 kg'da erkeklerde: Pavel Vlasov (Beyaz Rusya) birinci, Alexandre Meneghini (Brezilya) ikinci, Pirloga Andrel (Romanya) üçüncü

-81 kg'da erkeklerde: Murad Kurbaismailov (Beyaz Rusya) birinci, Luanh Rodrıgues (Brezilya) ikinci, Mert Şişmanlar (Türkiye) üçüncü

-90 kg'da erkeklerde: Anton Sachylovich (Beyaz Rusya) birinci, Ait Mohamed Amer Sofiane (Fransa) ikinci, Pedro Augusto Silva (Brezilya) üçüncü

+90 kg'da erkeklerde: Yahor Kukharenka (Beyaz Rusya) birinci, Lucas Lima (Brezilya) ikinci, Levan Tchelidze (Gürcistan) üçüncü

Judo müsabakalarında Brezilya 5 altın, 6 gümüş, 4 bronz madalya, Türkiye 5 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya, Rusya 2 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya aldı.

Gymnasıade'da Müsabakalar Sona Erdi

Gymnasıade'da Müsabakalar Sona Erdi

Gymnasıade'da Müsabakalar Sona Erdi

Gymnasıade'da Müsabakalar Sona Erdi

Son Güncelleme: 17.07.2016 20:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com