01 Haziran 2016 Çarşamba 10:38
Olcay Saral Net Konuştu! Aday Olacak Mı?

Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral, “Sezon başı bunların hiç birini konuşmadık. Biz oluşturduğumuz kadronun bir proje takımı olduğunu ve 3 yıl içinde arzulanan hedefi gerçekleştireceğini söyledik. Bu yıl ayakta kalmak, önümüzdeki sene takviyelerle şampiyonluğa oynamak idi hedefimiz. Bunu bir yıl öncesinden bunu başarmak bizim açımızda sürpriz oldu. Sonuç, sürpriz olsa da sezon içerisindeki performansımız ve aldığımız sonuçlar bunu sonuna kadar hak ettiğimizi gösterdi” şeklinde konuştu.

Ekonomik anlamda yalnız kaldık
Şampiyonluk sürecinde maddi olarak gerekli desteği göremediklerini ve çok yalnız kaldıklarını söyleyen Başkan Olcay Saral, bu konuyla ilgili ise şöyle konuştu: “Bu süreç içerisinde ekonomik anlamda çok yalnız kaldık. Umut ettiğimiz iş adamlarımız hiç yardımcı olmadılar. Ya bir şeyler verene kadar burnumuzdan getirdiler, ya da hiç vermediler. Bizim en az destek aldığımız sezon oldu. Sonra şampiyon, final maçlarında İstanbulspor başkanı Oflu olduğundan o bize ciddi bir destek verdi. Böyle sorunlarla maçları kazandık ve şampiyon olduk.”

olcay-saral4.jpg

Ekonomik yapı başrol oynadı

[PAGE]


Ekonomik yapı başrol oynadı
Küme düşüp, 1 yıl aranın ardından yeniden 2. Lig’e yükselmelerini, “Yiğit düştüğü yerden kalkar” sözüne benzeten Başkan Saral, “Evet yiğit düştüğü yerden kalktı. Ofspor’un düştüğü yerden kalkmasının belki de tek nedeni mali yapılanma. Geçen sezon bizimle beraber Turgutlu, İskenderun ve Tavşanlı düşmüştü. Bu 3 takım bir küme daha aşağıya düştü. Biz ise oradan çıktık. Düşen takımların bir alt lige daha düştüğüne birçok kez şahit olduk. Enteresan olan bizimle beraber düşen takımlar yine küme düşerken, biz şampiyon olduk. 3 yıldır kulübün ekonomik yapısını düzgün hale getirmemiz bunda başrol oynadı. Artık paramız kasamıza yatabiliyor, birilerinin alacağına gitmiyor. Her gelen para ve ya bağış bizim kasamıza yattı. Biz o paralarla kulübü döndürdük. Daha iyi destek olsaydı. Daha iyi döndürürdük, borcumuz biraz daha aşağılara gelirdi ama olmadı. Buna da şükür” diye konuştu.

olcay-saral3.jpg

Tebrik mesajları desteğe dönüşmeli
Başkan Saral, “Şu ana kadar sayısız tebrik telefonu mesajı alıyoruz, ziyaretimize birçok insan geliyor. Bütün bu desteğin, bu sevginin maddi desteğe dönüştürme çabasındayız. Geçen sezon bırakmak istediğimizde, herkes bize, ‘düşürdüler ve bırakıyorlar diyecekler’, deniyordu. Bu tabloyu tersine çevirmek için bu göreve soyunduk. Allah da bize yardım etti, çok şükür. Şimdi görevimizi tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Kulüp kendini çevirme potansiyeline sahip, hem de layık olduğu 2. Lig’e yeri geldi. Şu anda aday olabileceği bir kulüp var ortada. Bu ligde kalıcı olması ve üst liglerle oynaması için Ofspor’a daha ciddi desteklerin olması lazım” şeklinde konuştu.

Bırakmayacakmış gibi çalışacağız
Kongreye kadar devam edecekmiş gibi çalışacaklarını söyleyen Saral, “Bu süreye kadar kulüpte yapılması gerekenleri yapacağız. Oyunculara şampiyonluk primi sözümüz var. Tek sorunumuz bu şu anda. Ve bu bizim borcumuz. Bunu gerçekleştirmek için Oflulardan destek bekliyoruz. Şampiyonluk gelince bu kez beklenti de arttı. Ofspor’un PTT 1. Lig’e çıkılması isteniyor. Bu potansiyel var. 20 tane iş adamını alt alt yazarım. Her biri 100’er bin lira verse kimseye dokunmaz ve bu bizim yükümüzü oldukça azaltır. Bunu yapabildiğimizde PTT 1. Lig adayı oluruz. Tabi bu yapılır mı, orası da meçhul. Yani böyle bir destek olunursa, daha iddialı konuşuruz. Hedefi daha yüksek tutarız” dedi.

olcay-saral2.jpgHer kesimden destek bekliyoruz
Başkan Saral, “Kaymakamımızdan, belediye başkanımızdan, bakanımız Süleyman Soylu’dan Ofspor’a destek olmalarını istiyoruz. Ben varsam diye değil, bu Ofspor sonuçta. Ofspor herkesin takımı. İnşallah bu bayrak aynı yerde durmaz. Ofsporlular, takımın ikinci ligde kalıyor olmasından tatmin olmayacaktır, daha yukarılarda olmasını isteyeceklerdir. Şu anda benim kişisel gücüm bu Ofspor’u daha yukarılara taşımaya müsait değil. Ben daha iyisini yaparım diyen her kimse biz ona yardımcı oluruz. Bu takım yeter ki daha iyi yerlere gelsin. Bizim beklentimiz o. Eğer göreve devam edersek, bu desteğin etrafımızda ciddi bir şekilde olması temennimiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Borç 1 milyon 740 bin lira

[PAGE]


Borç 1 milyon 740 bin lira
Mali konulara da değinen Başkan Saral, “İlk başkan olduğumuzda kulübün 5 milyon 887 bin lira borcu vardı. Şu anda kulübün oyunculara şampiyonluk primleri hariç, bir milyon 740 bin lira borcu var. Borcu aşağılara çekip, şampiyon olmak inanın çok zor. Geçmişte kimseyi suçlamak istemiyorum ama geçmiş defterleri kurcaladığımızda kulübün 1 milyondan, 6 milyonlara kadar çıktığını görebiliyoruz. 5 yılda nasıl böyle borç oldu diye sorduğumuzda, bize ‘Biz ikinci lige çıktık’ savunması yapılıyordu. Oysa biz borcu arttırmadan şampiyon olduk. Bu rakamsal olarak önemli bir istatistik” diye konuştu.

Destek görmezsem aday olmam
Başkan Saral son olarak, “Kongre haziran ayının son haftası ve temmuz ayının ilk haftasında olacak. Bunu altını çizerek söylüyorum. Bize heyecan verecek maddi desteği bulamadığım sürece ben aday olmayacağım. Çünkü ben Of’ta yaşıyorum ve beklentiyi çok iyi görüyorum. Beklentiler büyük. Ekonomik anlamda o kadar iyi değilim. Ya daha güçlü insanların buraya gelmesi lazım, ya da bizlere daha güçlü desteklerin vermesi lazım. Bu sözlerin verilmesini istiyorum ki ben yeniden bu işe soyunabileyim. Zaten üzerimde 4 yıllık bir yorgunluk var. Sadece kulüpte para arıyoruz. İnsanlar artık bizi görünce sokak değiştiriyorlar. Telefonlarımıza çıkmıyorlar. Bende rahatsız olmaya başladım. Yeni bir sezon başlayacak, yine aynı insanların kapısını çalacağım. Bunu düşünmek bile bizi rahatsız ediyor. Desteğe hissetmediğim anda kongrede yokum” diyerek sözlerini tamamladı.

olcay-saral.jpg

Hedefe ulaşan en genç takımız
Profesyonel liglerde en genç 5 takımdan biri olduklarını belirten Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral, hedefe ulaşan tek takım olduklarını da vurguladı. Başkan Saral, “Bizim genç oyuncu kadromuz, profesyonel liglerdeki en genç 5 takımdan biri. 5 takım içinde de hedefe giden tek takımız” dedi.

Altyapımız çok gelişti
Altyapıdaki gelişime dikkati çeken Saral, “Sadece ekonomik anlamda böyle bir iyileşme olmadı. 4 yıldır altyapımıza çok ciddi destek veriyoruz. Geldiğimiz zaman altyapıda 28 tane oyuncu vardı. Şimdilerde bu sayı 250’yi aşmıştır. Rica ile çalışan antrenör bile olmayan birisi vardı altyapımızda. Bugün 5 tane birbirinden önemli antrenörle çalışıyoruz. Çok şeyler değişti kulüpte. Herkes bizi çok şükür biliyor. Bildiğiniz üzere, gençlik spor il müdürlükleri tarafından statlar takımlara kiralanıyor. O statların kiralama bedellerinde, gençlik spor müdürlüğüne borcu olmayan tek kulüp biziz” diye bilgi verdi.

24 oyuncudan 4 tanesi ayrıldı
Saral , “24 tane oyuncumuzun 2’si kiralıktı. 2’sinin de mukavelesi bitti. Onur Ramazan Toprak ve Oğuzhan Palaz takımlarına geri döndüler. Mustafa Kaya ve Rasimcan Değirmenci’nin sözleşmeleri sona erdi. Öncelikle elimizdeki bu 20 oyuncuyu korumak istiyoruz. Tabi ki ayrılanların yerine daha iyilerini, daha yenilerini bulmak istiyoruz. Tahminen 6-7 oyuncu alırız. Sözleşmesi sona eren 2 oyuncumuz ile yeni sezonda da birlikte olmayı düşünüyoruz, görüşeceğiz tabi karar onların” dedi.

(İlkhaber / İsmail DÜZGÜN)

Son Güncelleme: 01.06.2016 11:01
Anahtar Kelimeler:
Olcay Saral
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com