10 Ağustos 2016 Çarşamba 11:25
Pekün’de Spor Şöleni Başladı

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine bağlı Pekün (Ünlüpınar) beldesinde 2012 yılından itibaren yapılan ve bu yıl beşincisi gerçekleşen “Pekün Geleneksel Spor Şenlikleri” yoğun bir katılımla başladı. 6-11, 12-14, 15-17, 18-25 arası yaş gruplarının yanı sıra Veteranlar (30 yaş üstü) takımlarının da yer aldığı turnuvada 25 takım ve 100’ü aşkın sporcu, futbol ve voleybol müsabakalarında boy gösterecek.

ÖZDEMİR, NAS’A TEŞEKKÜR ETTİ
Turnuvanın açılışına Ünlüpınar Belediye Başkanı Aziz Nas, Rize RTE Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mehmet Fatih Gökçe, işadamı Kemal Özdemir, Almanya Futbol Federasyonu eski hakemlerinden Yakup Özer, Harita Mühendisi Ali Rıza Coşkun Özer ve çok sayıda davetli katıldı. Turnuva Komite Başkanı Harun Özdemir, turnuvaya maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Ünlüpınar Belediye Başkanı Aziz Nas’a teşekkür etti.

ŞEHİTLER VE DEMOKRASİ SEZONU
Ağustosun üçüncü haftasında sona erecek olan turnuvada dereceye girenlere madalya ve plaketin yanı sıra çeşitli hediyeler verilecek. Öte yandan 15 Temmuz’da ülkemizde yaşananlardan dolayı bu sene beşincisi gerçekleşen turnuvaya “Şehitler ve Demokrasi” adının verildiği bildirilirken, grup adlarına da Gümüşhane’de son bir yılda şehadet şerbeti içen şehitlerin isimlerinin verileceği öğrenildi.

(İlkhaber / İsmail DÜZGÜN)

Son Güncelleme: 10.08.2016 11:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com