23 Eylül 2016 Cuma 11:39
Trabzon Boks Federasyonunda Skandal

Bu nedenden Dolayı Trabzon'da 24 delegenin oy kullanması tehlikeye düştü.

Türkiye Boks Federasyonu 22 Ekim’de yapacağı olağan genel kurulu öncesi skandala imza attı. Haber61.net’ten Şükrü Üçüncü’nün haberine göre;  Federasyonun mevcut yönetimi kulüplere faks çekerek seçimlerde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi ve federasyona bildirilmesi için son başvuru tarihinin 21 Eylül olduğunu belirten yazıyı 22 Eylül’de kulüplere gönderdi. Trabzon Spor İl Müdürlüğüne ise; aynı yazıyı 21 Eylül’de saat 14:00’da gönderen federasyon 17:00’da başvurunun biteceği yönünde uyarıda bulundu.

 Trabzon’da 24 Federasyon delegesi bu tutum ile birlikte 22 Ekim’de yapılacak seçimlerde oy kullanamama riski ile karşı karşıya kaldıkları öğrenildi. Federasyonun Trabzon dışında İstanbul, Gaziantep ve Samsun illerini de aynı yöntemi kullanarak seçime gölge düşürdüğü öğrenildi.

 Kulüplere 22 Eylül’de ulaşan Federasyon Genel Sekreteri Mustafa Küçük imzalı “Olağan Genel Kurul Delege Tespiti.” Evrakında ise; “Kulüp Başkanlığı Yönetim Kurulu Kararı ile kulüp üyeleri arasında belirleyeceği delege/delegelerin ad ve soyadlarının mühürlü ve imzalı olarak en geç 21 Eylül 2016 Çarşamba günü 17:00’a kadar, karar fotokopisinin tasdikli bir suretinin federasyonumuza posta/faks ile bildirilmesinin rica ederim.”bilgilendirilmesine yer verildi.  

Son Güncelleme: 23.09.2016 11:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com