12 Ağustos 2016 Cuma 09:22
TSFAD’dan Efsanelere Ziyaret

Trabzonsporlu Futbol Adamları Derneği (TSFAD) Başkanı Fatih Tekke, Başkanvekili Nurettin Balaban ve yönetim kurulu üyesi Muzaffer Bilazer, Trabzon futbolunun efsane isimleri Ahmet Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer’i ziyaret etti. Son derece samimi bir ortamda geçen buluşmalarda Özyazıcı ve Sümer, tarihi zaferlere imza attıkları günlerindeki anıları, tecrübeleri ve ‘başarı’ kurallarını anlattı.

TRABZONSPOR DENİLDİĞİNDE
“Bu iki büyük insan 10 yılda, yüzlerce yıl sürecek tohumlar ektiler bu şehre.. Bizler de bu emeğin, aklın bir parçasıyız” diyen Başkan Tekke, şunları söyledi: “Takdir edilmesi gerekir ki Trabzonspor dendiğinde; Trabzonspor’umuza 4 lig şampiyonluğu ve 17 kupa kazandırmış Ahmet Suat Özyazıcı ile Bordo-Mavili kulübümüzde futbolculuk, teknik direktörlük ve başkanlık yapma onuruna ulaşmış, 2 lig şampiyonluğu ve bir çok kupa kazandırmış Özkan Sümer hocamız ilk akla gelen isimlerdir.”

15-003.jpg

FİKİRLERİNDEN FAYDALANDIK
Başkan Fatih Tekke, ziyaretle ilgili şu ifadeleri kullandı: “Hayatlarını Trabzonspor’a adayan, başarılarıyla her zaman bize büyük gururlar yaşatan ve en önemlisi karakterleri ve bilgileri ile en büyük değer olan bu iki önemli hocamızı ziyaret ederek ahde vefa görevimizi yerine getirmek istedik. Bu ziyarette yine Sayın Özyazıcı ve Sayın Sümer’in engin fikirlerinden faydalandık. Bu vesile ile yeni kurduğumuz derneğimizi de anlatma fırsatı bulduk.”

KİMSEYE FAYDASI YOKTUR
Fatih Tekke, Trabzonspor’da son dönemde gerek A takım, gerekse de alt yapıda Trabzonlu antrenörlere görev verilmemesi ile ilgili olarak da, “Bu şehirde Trabzonspor kültürüne uygun yetkin bir çok futbol adamı vardır, bu görev için dışarılarda, Trabzonspor’un geçmişinde olmayan ve geleceğinde de olamayacak olan futbol adamlarını aramanın ne kente ne de Trabzonspor’a hiç bir faydası yoktur” yorumunda bulundu.

Son Güncelleme: 12.08.2016 09:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com