Son iki haftada alınan mağlubiyetin ardından kadroda bir revizyon olması kaçınılmazdı. Ancak revizyon 18 kişilik kadro içerisinde yapılınca çok fazla bir etki yaptı diyemeyiz. Hele ki maçtan önce konuşan Ersun Yanal’ın, “Geniş bir kadromuz yok. Aynı özelliklere sahip oyuncularımız çok” açıklaması aslında dışarıdan bakmakla, içeriden bakmak arasındaki farkı anlatıyor gibiydi.

İlk yarısında yakalanan pozisyonların gelişi güzel kaçırılmasının ardından ikinci yarıya daha dirençli çıkması beklenen Alanyaspor, 47. dakikada golü bulduğunda bir gerçekle daha yüzleşmek zorunda kaldık. O da, aslında bizim çok verimli olarak gördüğümüz orta sahanın beklenen baskıyı bir türlü kuramadığı gerçeği.

Sonuç olarak ardı arkası kesilmeyen Alanyaspor ataklarında fark ikiye çıktı. Trabzonspor için mağlup olmaktan ziyade futbol oynayamamak, ofansif anlamda hiçbir şey yapamamak, hatta bir organize atak dahi geliştirmekte zorlanmak üzüntü vericiydi. Bir taraftan sabır beklerken, bir taraftan da takımın düştüğü bu duruma yanmamak üzülmemek elde değil.

Umut var mı? Takımın umut vermesi için önce takım olmak gerekiyor, takım, takım, takım… Sonuç olarak bayram arefesinde alınan Osmanlıspor mağlubiyeti ile bayram tatili çıkışı alınan Alanyaspor mağlubiyeti, “Bayramı zehir etti” desek, abartmış olmayız sanırım.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com