CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, beraberinde Milletvekili Gürsel Tekin ile birlikte, Londra’da yaptığı konuşmada, “PYD kendi halkını ve toprağını korumaya çalışan bir yapılanmadır. Türkiye’deki güvenlik güçlerine karşı herhangi bir saldırısı da olmamıştır. Bizim ülkemizde de, diğer ülkelerde de terör listesinde değildir” demiş. Hal böyle olunca, ortaya şu sonuç çıkıyor:

CIA tarafından aranan IŞİD’li Muhammed Raghil Al Hardani aslında bir melektir. Yeleğine monte ettiği bombaları, hobi olarak taşıyor.

El-Kaide lideri Eymen El-Zevahiri barış güvercinidir. Tepesinde uçuşan teyyareleri, kuş sandığı için vuruyor.

5 binden fazla insanın ölümünden sorumlu olan Boko Haram lideri Ebubekir Şekau, aslında Robin Hood’dur. Zenginden aşırıp, fakire veriyor.

Eski Taliban lideri Molla Ömer, hayırsever bir vatandaş, Usame Bin Ladin ise, emekli bir esnaftır. *** Herkes kasap bilir ama El-Şebab lideri Şeyh Muhammed Ebu Zübeyir, aslında tüccardır. IŞİD lideri Bağdadi ile birlikte yastık yorgan işi yapıyor.

Maocu Shining Path’in, Yoldaş Gonzalo lakaplı lideri Abimael Guzmán, Peru’da çiftçiydi. ABD ordusuna at yetiştiriyor.

İş bu noktaya gelince de, bizim istihbarat servisimiz hala Terör örgütü PKK’yı Amanoslar’a, PYD’nin geçirdiğini, Kanatlarının altına aldıkları teröristleri, Suriye sınırındaki, Reco, Meydano, Mabeta ve Gaziyan kasabalarına onların yerleştirdiğini, ‘IŞİD’le savaşıyoruz’ diyerek, uluslararası güçlerden aldıkları silahları da PKK’ya verdiklerini sanıyor. Halbuki, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, basın toplantısında açıklamış; PYD lideri Salih Müslim, Washington’da bir berber dükkânı işletiyormuş, Terörist bildiğimiz PYD’lerin tamamı da senatörmüş, iyi mi!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com