Yeni stadyum, yeni heyecan...

Maç öncesi merakla beklenen sponsor da açıklandı: Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Arena...

Dün tarihe not düşmek için oradaydık.

Dün yazılacak olan yeni tarihlerin ilk adımını atmak için oradaydık.

İstanbul'dan, Amanya'dan, Belçika'dan ve Trabzon hatta ülke dışından gelen birçok Trabzonspor aşıkları gibi.

ANlatılmaz yaşanır denilen olay tam da buydu.

Yeni stat ile birlikte, eski olumsuz alışkanlıkların da geride bırakılması en büyük umudumuz.

Tribündeki bölünmüşlük geride bırakılması gereken en önemli unsurdu. Ancak her tribünden ayrı sesler çıkaran Trabzonspor senfoni orkestrası Medical Park Arena'da da görevdeydi.

Trabzonspor için aöılan bu yeni sayfada o tribünler boş kalmamalı. 70'li, 80'li hatta 90'lı yılların efsanesinin yeniden canlanıp şaha kalkması için bu takım bu statta yalnız bırakılmamalı.

Dün de tarihe geçen o günde bütün koltukların dolmasını beklerdim. Bu da not olarak burada kalsın.

Trabzonspor, taraftarı, futbolcuları ve her zerresi ile tarihe önemli bir not düştü, yeni başarıların, yeni zaferlerin, güzel günlerin başlangıç fitilini ateşleyen bir not.

***

Medical Park Arena'daki ilk maçta Trabzonspor futbol takımının yeni yuvasını benimsediği izlenimi verdi. Futbolcuların hem bireysel hem de takım olarak sergiledikleri performans 'ligin ilk yarısında neredeydiniz' dedirtirken, bundan sorası için de umut aşıladı.

Ortam da takıma önemli bir hava kattı desek yerinde olur sanırım. 

***

Hem kulubün ekonomik olatak dip yaptığı, hem de saha performansının yerlerde olduğu bir dönemde göreve gelen Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın her birey gibi hatalar yapmış olabilir ancak hem ekonomik hem de kulüp performansını layık olunan düzeye çekmek için önemli mücadeleler verdiğinin önemli şahidiyim.

Ekonomik olarak yaprak bile kımıldamayan, haciz kamyonlarının kulüp binasının etrafında kol gezdiği dönemde maddi olarak üzerine düşenin fazlasını yapmaya çalıştı.

Hem kendi verdi, hem de kaynak bulmaya çalıştı.

Medical Park'ın yıllık 5 milyon dolar karşılığında 5 yıl boyunca Trabzonspor'un yeni stadına sponsor olması da bunun önemli bir kanıtı.

Bunu olması gereken normal bir sponsorluk olaarak karşılanması gerektiğini söyleyenler olabilir. Yok arkadaş, normal değil, fedakarlıktır. Tebrikler başkan Usta.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com