Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) dün yapılan ve hakikaten ‘Olağanüstü’ tanımını fazlasıyla hak eden (!) kongresinde, seçimi kazanamadım.

Zerre kadar üzülmedim, çünkü ‘seçilsem dahi kazanan olamayacağımı’ 7 Mayıs’taki kongrede öğrenmiştim!

Eğlenceli bir camiayız, vesselam.

2013’teki kongrede, ‘Benim adım proje’ diyerek hiçbir iş yapmayacağının sinyalini veren adayın yanında o gün hayatta olan bütün eski TGC başkanları vardı, karşısında ise genç kuşağın adayı Zafer Sel.

Projeciyi seçtiler elbette!

Cemiyet küme düştü.

Allah, yaşayan bütün eski TGC başkanlarını başımızdan eksik etmesin, cemiyetimizi sahipsiz bırakmıyorlar!

Dün de, duvara bayrak direği asılması, ramazanda iftar verilmesi, bayramda çikolata dağıtılması ve düğünlere hediye götürülmesi gibi sıra dışı (!) hizmetlerin yer aldığı faaliyet raporunu, sadece üyelere okumakla yetinmeyip gazetede dahi yayınlayan, projecinin görevde olduğu dönemdeki başkanvekilini başkan seçtirerek önemli bir vazifeyi daha yerine getirdiler.

Demek ki; projeciyle görev yaptıkları dönemde kapısında kilit yerine naylon iplik asıldığı için eleştiri konusu olan tuvaleti, başkanın şimdi saray yavrusuna dönüştürmüş olması, eski başkanları da ziyadesiyle etkilemiş!

Konuyu uzatıp, kafa şişirmeyelim.

Seçim bitti.

Şayet, kongreye adam getirmede sarf ettikleri enerjiyi (Bunu eleştiri için değil, samimi bir tebrik olarak yazıyorum) TGC’ye hizmet için de harcarlarsa, büyük işlere imza atacaklarına eminim.

Yeni yönetimi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

GÜNÜN SÖZÜ:
Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile; Vicdanına hesap vermekten kurtulursun. Che Guevara

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com