10 Ocak 2017 Salı 10:34
Af Sonrası Trabzon'da Hırsızlık Patlaması!

Kentte sadece 2 günde 25 ev ve işyeri soyuldu. Duruma isyan eden vatandaşlar “Bu kişiler aftan faydalanmasın” çağrısını yaptı.

ÇOĞU YAKALANIYOR

Türkiye’de yaşanılabilir kentler arasında bir zamanlar ilk dörde giren Trabzon bu günlerde hızla gerilere doğru gitmeye başladı. Asayiş olaylarının arttığı Trabzon’da sadece son iki günde hırsızlar 25 ev, işyeri ve araca girerek kayıplara karıştı. Polis ve jandarma ekipleri başlattıkları operasyonlarla yakaladıkları birçok hırsızı adalet önüne çıkarıyor.

SERBEST KALIYOR

Hırsızların birçoğu ya yaşı küçük olduğu ya da çaldığı ürünü iade ettiği için serbest kalırken, halk bu duruma isyan ediyor. Vatandaşlar, “Hırsızın bile hakkı var. Yapılan işlemlerin ardından birçoğu serbest kalıyor, hatta onu adliyeye getiren kolluk kuvvetinden önce adliyeden çıkıyor” sözleriyle tepki gösteriyor. 

BİZE DE GÜNAH

Vatandaşlar, “Yıllarca biriktirdiklerimizi gelip bir gecede elimizden alıyorlar. Bize de yazık günah” diyor. 671 sayılı Kanun hükmünde kararnameyle denetimli serbestliğin bir yıldan iki yıla çıktığını belirten yetkililer ise, cezaevlerindeki hırsızların birçoğunun maalesef serbest kaldığını dile getirdiler.

(Karadeniz)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com