04 Şubat 2017 Cumartesi 12:48
Akyazı Tüneli İsyan Ettirdi

AKÇAABAT-MERSİN Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Abdullah Sevim, Akyazı tünellerinin açılmasıyla birlikte bölgedeki yolcuların ve dolmuşların büyük mağduriyet yaşadığını belirtti.

Sevim, “Akçaabat'tan Trabzon istikametine giderken Yıldızlı Tüneli girişinden Akyazı’ya gidecek yolun bir an önce ivedilikle açılması gerekmektedir.” dedi.

Sınırlı Sorumlu Akçaabat Trabzon Söğütlü ve Mersin 1 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Abdullah Sevim, Akyazı tünellerinin açılmasıyla birlikte bölgedeki yolcuların ve dolmuşların büyük mağduriyet yaşadığını belirtti. Sevim, “Akçaabat'tan Trabzon istikametine giderken yıldızlı tüneli girişinden Akyazı’ya gidecek yolun bir an önce ivedilikle açılması gerekmektedir. O bölge de yaşayan halk yolun açık olmamasından dolayı mağduriyet yaşamaktadır” dedi.

Akyazı tünellerinin hizmete girmesiyle bölgedeki yolcu ve sürücüler zor günler yaşıyor. Sınırlı Sorumlu Akçaabat Trabzon Söğütlü ve Mersin 1 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Abdullah Sevim, bölgede yaşanan mağduriyete dikkat çekerek, “Akçaabat'tan Trabzon istikametine giderken yıldızlı tüneli girişinden Akyazı’ya gidecek yolun bir an önce ivedilikle açılması gerekmektedir hem Karayolları Bölge Müdürlüğü hem stadyum hem de o bölge de yaşayan halk yolun açık olmamasından dolayı mağduriyet yaşamaktadır. Yine bilhassa Gaziantepspor ile oynanan maç günü Trabzon’dan Akçaabat istikametine gelişte tünellerin Beşirli girişinde trafik polislerinin dolmuş minibüslerini zorunlu tünele yönlendirmesi neticesinde Akçaabat ve batı tarafındaki diğer ilçelerden maç izlemeye gelen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamıştır. Bu sebeple emniyet yetkililerinden özellikle maç günleri dolmuş araçlarımızın tünele değil de Akyazı stadyumu istikametine yönlendirmeleri, vatandaşlarımızın maç öncesi ve sonrası kolayca ulaşım sağlamalarına imkân verecektir.” diye konuştu.

Çarşıbaşı, Beşikdüzü ve diğer batı ilçelerinden gelen dolmuş ve belediye otobüslerinin nasıl bir güzergâh belirleyecekleri henüz açıklanmadı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com