24 Aralık 2016 Cumartesi 10:40
Anne Baba Boşandı Çocuklar Ortada Kaldı

MECBUR KALDI

Trabzon’un Yenicuma Mahallesi’nde 8 yıl önce eşi S.Ö’den boşanan Cüneyit Aydın velayetin annede olmasına rağmen iki çocuğuna bakmak zorunda kaldı. Uzun yıllar işsiz olduğu için eşine nafaka ödeyemeyen Aydın, evine gelen icra kağıtlarıyla büyük şok yaşadı. Aydın şimdi okulun en başarılı öğrencilerini maddi imkanı olmadığı için okuldan almak zorunda kaldı.

OKUL GERİ İSTİYOR

Çocukların okuduğu okulun aile birliği ve okul yönetimi ise çocukları geri kazanabilmek için kolları sıvamış durumda. Baba Cüneyit Aydın’la irtibata geçen Okul Aile Birliği’nin çocuklardan aile danışmanlığı ücreti almayacağını belirterek, “Bu derecede başarılı öğrencileri okuldan almamalısınız” uyarısında bulunduğu öğrenildi.

YÜZÜNE KAPANDI

Eski eşinin sevgilisi tarafından çocuklarının şiddet gördüğünü ileri süren Aydın, “Çalmadık kapı bırakmadım. Ancak hepsi yüzüme kapandı. Çocuklarım battaniye altında ders çalışıyordu. Dolapta yiyecek olmadığı için aylardır okula aç gittiler. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Mecbur kaldım ve onları okuldan aldım” ifadelerini kullandı.

(Karadeniz)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com