12 Temmuz 2017 Çarşamba 15:01
Atatürk alanı meydan parkının ismi değişiyor

Karadenizinsesi.com / Aleyna BAYRAM - Trabzon’un merkezdeki simgelerinden biri olan Atatürk Alanı Meydan Parkı isminin değiştirilmesi ve 15 Temmuz şehit isimlerinin uygun yerlere verilmesi konulu önerge eğitim, kültür, gençlik ve spor komisyonu tarafından meclise sunuldu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türkiye’de bir çok yerde isim değişikliğine gidilerek demokrasi şehitlerinin adlarının yaşatılması için adımlar atıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi meclis gündeminde yer alan önergeye göre Meydan Parkı isminin değiştirilmesi ve 15 Temmuz şehit isimlerinin uygun yerlere verilmesi sunuldu.

Daha öncede büyükşehir belediyesi meclisinde gündem dışı madde olarak tartışılmış ve eğitim, kültür, gençlik ve spor komisyonuna havale edilmişti. Yapılan açıklamalarda Atatürk Alanı Meydan Parkı isminin “15 Temmuz, Atatürk, Hürriyet ve Demokrasi Meydanı”  olarak değiştirilmesi için çalışmalar yapılacağı kaydedilmişti.

Bugün meclis görüşmelerinde Trabzon Atatürk alanı içerisinde bulunan meydan parkının “15 Temmuz Şehitler Ve Hürriyet Parkı olarak” değişmesine karar verilip, 15 temmuz şehitleri Ömer Halis Demir,  Sedat Kaplan, Samet Uslu isimlerinin ise aile ve sosyal politikalar bakanlığı ile koordinasyonlu yapılmasına karar verildi.

Son Güncelleme: 12.07.2017 15:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com