24 Mart 2017 Cuma 10:16
Avukatların İmamı Öğretmen Çıktı

BİR ÖĞRETMEN, 16 AVUKATA DAVA

TRABZON Barosu üyesi 16 avukat ve avukatların imamı olduğu belirlenen ‘Hakan’ kod adlı öğretmen Ö.F.Ö. hakkında FETÖ/PDY üyesi ve yöneticisi olduğu iddiasıyla dava açıldı. İddianamede, ByLock kullandığı belirlenen eski baro başkanının da örgütün bankasına 17/25 Aralık’tan sonra ve çeşitli zamanlarda 500 bin TL üzerinde para yatırdığı tespit edildi. Her mahallede kendilerine ait bir evde toplanan avukatların bazılarının 17/25 Aralık sonrasında örgütün bankasına destek olduğu gözlendi.

17 ŞÜPHELİDEN ÜÇÜ YÖNETİCİ ÇIKTI

ŞÜPHELİLERDEN Y.Y. ve H.Ş. ile Ö.F.Ö.’nün firarda olduğu kesinleşti. Y.Y.’nin yanında çalışan bayan avukata Sürmene Belediye Başkanını’nın kefil olduğu ve Ortahisar Belediyesinde avukat olarak işe alındığı tespit edildi. Eski Gümüşhane-Bayburt Bölge Baro Başkanı’nın ifadesinin de yer aldığı dosyada, avukatların verdiği ifadelerde birbirlerini ele verdikleri görüldü. İmamın evinde 4 adet bir dolar çıkarken, toplantılarda AK Parti’ye oy verilmemesinin kararlaştırıldığı belirlendi.* 6’da

TRABZON Barosu üyesi 16 avukat ve avukatların imamı olduğu tespit edilen Meslek Lisesi Elektronik Bölümü Öğretmeni Ö.F.Ö. hakkında FETÖ/PDY üyesi ve yöneticisi olduğu iddiasıyla dava açıldı. Avukatların imamı Ö.F.Ö.’nün Trabzon’daki dinleme olayının şüphelilerinden Kanada’ya kaçtığı belirlenen firari polis memuru Fatih Ö.’nün kardeşi olduğu ortaya çıktı. Meslekten ihraç edilen öğretmenin 8 aydır firarda olduğu öğrenildi.

İDDİANAME MAHKEMEYE ULAŞTI

Trabzon’da FETÖ/PDY üyesi olduğu iddia edilen avukatlara yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı. Soruşturmayı tamamlayan savcı, 16 avukat ve bu avukatların imamı olduğu tespit edilen Meslek Lisesi Elektronik Bölümü Öğretmeni Ö.F.Ö. hakkında hazırladığı iddianameyi mahkemeye gönderdi. Savcı, dosya kapsamında firarda olan Ö.F.Ö., Y.Y. ve H.Ş.’nin  terör örgütü kurduğunu ve yönettiğini iddia etti.

ESKİ BARO BAŞKANI FİNANSAL DESTEK VERMİŞ

Savcının hazırladığı iddianamede, ByLock kullandığı belirlenen eski baro başkanının da örgütün bankasına 500 bin TL üzerinde para aktardığı tespit edildi. Şehrin her mahallesinde kendilerine ait evlerde gruplar halinde cemaat toplantısı düzenleyen avukatların çoğunun 17/25 Aralık sonrasında örgütün bankasına para yatırdığı ortaya çıktı. Avukatların imamının evinde çıkan 4 adet bir dolara el konulduğu belirtilen iddianamede, FETÖ/PDY üyesi avukatların zaman zaman görüş ayrılığına düştüğü, dosya paylaşımında tartışmalar yaşadığı için birbirine küstüğü belirtildi.

BİRİ KEFİL OLMUŞ,  DİĞERİ İŞE ALMIŞ

Firari Y.Y.’nin yanında çalışan bayan avukata Sürmene Belediye Başkanı’nın kefil olduğu ve Ortahisar Belediyesinde avukat olarak işe alındığı ortaya çıktı. Gümüşhane-Bayburt Bölge Baro Başkanı’nın ifadesinde ise Y.Y. adlı avukatın bazı avukatlarla bürosuna geldiğini ve kendisine Fetullah Gülen imzalı bir saat hediye ettiğini açıkladığı ifade dosyada yer aldı. Her mahallede kendilerine ait bir evde toplanan avukatların bazılarının 17/25 Aralık sonrasında örgütün bankasına destek olduğu ortaya çıktı.

AK PARTİ’YE OY VERİLMEMESİ İSTENMİŞ

İddianamede, 17/25 Aralık sonrasında toplantılarda AK Parti karşısındaki en güçlü partiye oy verilmesi yönünde genel bir karar alındığı yer aldı. Avukatlardan sohbet toplantılarında konuşulanların dışarıda söylenmemesi istendiği, dikkat çekmemek adına herhangi bir propagandaya katılmadıkları belirtildiği dosyaya girdiği öğrenildi.

(Günebakış)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com