12 Temmuz 2017 Çarşamba 10:26
Başkan Bıçakçıoğlu sert çıktı: Yeter ki gelsinler 30 kat veririm!

Araklıda polis okulu için yer tahsisinde bina yüksekliğini eleştiren meclis üyesine Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu'ndan jet yanıt: "Gelsin Beşikdüzü'nde yapsınlar 30 kat vereyim."

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen gündem maddesi nedeniyle muamma yaşadı. Araklıda Kalecik mahallesine ait bir parselde Sağlık Bakanlığına ait bir alanı İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü için istedi. Bu talep Araklı Belediye Meclisinde uygun görülünce gündem maddesi Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisine taşındı. Gündem maddesi ile mecliste de hareketlilik yaşandı. Bağımsız Meclis Üyesi Ali Sağır, Araklı'da bir polis okulu yapılacaksa mevcut Yalıncaktaki polis okulunun Esiroğlu'na taşınıp taşınmama durumunu sordu. Bunun üzerine Gümrükçüoğlu, "Emniyet burayı boşuna istemez. Mevcut Yalıncaktaki polis okulunu Esiroğlu'na taşımakla beraber Araklıdaki bu alanda da eğitim alanı veya okulda yapabilir. Bunun için tahsisi istemiş olabilir" cevabını verdi.

TAHSİS MUAMMASI

Mecliste kimsenin konu ile ilgili detaylı bilgisinin olmaması bilgi kirliliğine neden olurken kısa bir tahsis muamması yaşandı. Başkan Gümrükçüoğlu konu ile detaylı bilgi öğrenip bilgilendirmede bulunacağını söyledi. Bu sırada söz alan AK Parti Meclis Üyesi İsmail Hakkı Küçükali, gündem maddesi ile ilgili bina yüksekliğinin çok fazla olduğu eleştirisini getirdi. Başkan Gümrükçüoğlu, bu durumun Emniyetin bileceği iş olduğunu söyledi. Küçükali'nin eleştirisine cevap veren Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu ise "Gelsin Beşikdüzü'nde yapsınlar 30 kat vereyim. Önemli olan proje, kata takılmamak gerekir" serzenişinde bulundu. Tüm konuşmaların ardından polis okulu için alanın Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.

(Sonnokta)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com