27 Nisan 2018 Cuma 13:18
Bu şehirde hareket var!

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi ülkenin dört bir köşesine yayılıyor.  Uzman antrenörlerin eşliğinde halka sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla sürdürülen proje kapsamında Trabzon’da sürekli yeni etkinlikler düzenleniyor. Vakfıkebir, Çarşıbaşı  ve Şalpazarı’nda voleybol, Çaykara Uzungöl ve Beşikdüzü’nde sokakta masa tenisi oynatıp Düzköy’de dart heyecanı yaşatan, Sürmene ve Akçaabat’ta kadınları sporla buluşturan proje kapsamında Ortahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, önemli bir etkinliğe imza attı.

ÖZKAN SÜMER’E SAĞLIK TARAMASI

Muhteşem deniz manzarası ile son yıllarda 7’den 70’e herkesin spor yaptığı Beşirli Yürüyüş Yolunda kurulan stantta uzman antrenörler vatandaşlara, sağlıklı ve hareketli yaşamın önemi ile bilinçli sporla ilgili bilgilendirmeler yaptı. Sağlık memuru tarafından spor yapanlara genel sağlık taraması yapılırken, büyük ilgi gören etkinlik kapsamında yüzlerce kişi, Sporcu Kayıt Formu’nu doldurarak kayıt altına alındı. Bu arada düzenli spor yapan Trabzonspor Başkan Danışmanı ve Futbol Koordinatörü, efsane spor adamı Özkan Sümer de kayıt formunu doldurdu, sağlık taraması yaptırdı.

HERKESE ÜCRETSİZ, ÖZGÜRCE SPOR

İlçe Spor Müdürü Ecvet Kurt, “Trabzon halkı son yıllarda daha çok yürüyor, daha çok spor yapıyor, daha çok salonlara gidiyor. Biz bu gelişimi her yaşa ve mesleğe yaymaya çalışıyoruz” diye konuştu. Spor kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla 2012 yılında hayata geçirilen proje kapsamında her yaş kategorisinden vatandaşa, ücretsiz spor yaptırmayı hedeflediklerini ifade eden Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk de, proje kapsamında köylüsünden çiftçisine, yaşlısından gencine ve engelli vatandaşlara kadar herkesin özgürce spor yapabildiğini ifade etti.

Son Güncelleme: 27.04.2018 13:54
Anahtar Kelimeler:
Koşabiliyorsan KoşTrabzon
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com