21 Ocak 2017 Cumartesi 15:35
Çamburnu'na Yangın Sonrası Bir Şok Daha!

Trabzon'un Sürmene ilçesi geçtiğimiz günlerde çıkan orman yangını sebebiyle ülke çapında gündem olmuştu. Orman yangını felaketinin ardından Sürmene'de bir başka tartışma konusu vatandaşın bir numaralı gündemi haline geldi. Sürmene-Çamburnu Kutlular mevkiinde bulunan Kutlular Katı Atık Tesisi'ne ek yapılmasını öngören karar vatandaşların tepkisine neden oldu.

Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün 16 Ocak'ta yapmış olduğu duyuruda Trabzon Valiliği'nin Kutlular mevkiindeki tesise ek yapılmasında bir sakınca görülmediği ve ilgili alan için de ÇED raporuna ihtiyaç duyulmadığı açıklanmıştı.

O karar şöyle açıklanmıştı:

"TRABZON ili SÜRMENE, ilcesi Çamburnu Kutlular mevkiindeki Trabzon ve Rize İli Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği tarafından yapılması planlanan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisleri EK LOT İNŞAATI projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince Katı Atık Düzenli Depolama Tesisleri EK LOT İNŞAATI projesi'ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir."

Trabzon ve Rize'nin çöplerinin doğa harikası olarak değerlendirilen bir mevkide toplanmasına itiraz eden vatandaşlar tesisin kaldırılmasını beklerken aldıkları haberle adeta şok oldular. Çamburnu'na ek çöp tesisinin yapılmasına tepki gösteren Sürmeneliler seslerinin yetkililer tarafından duyulmasını istiyorlar.

(haber61)

Son Güncelleme: 22.01.2017 11:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com