29 Aralık 2016 Perşembe 08:52
Canlar Gitmeden Tedbir Alınsın!

Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Atasu mahallesinden geçen grup yoluna kayalıklardan kopan taşlar yuvarlanıyor. Yola yuvarlanan taşlar, araç sürücüleri ve yayalar için tehlike arz ediyor. O bölgede yaşayan vatandaşlar alınan tedbirlerin yetersiz olduğunu ifade ederek, yetkililerden can kaybı yaşanmadan tedbir almalarını istedi. Bölge sakinlerinden Lokman Büyükyılmaz, yetkililere çağrıda bulunarak, “Bu alanda sürekli dağdan yola taş düşmektedir. Buna rağmen alınan tek önlem bir levhadır. Daha kapsamlı bir tedbir alınması için illa birilerinin canına, malına zarar gelmesi mi lazım? Yetkili kişiler daha duyarlı ve hassas davranmalı, kimse zarar görmeden tedbir almalıdır” dedi.

YOL BÜYÜKŞEHRİN UHDESİNDE
Atasu Mahallesi Muhtarı Yusuf Yılmaz ise, bölgedeki yol sorunu yüzünden kendisine de şikayet geldiğini kaydetti. Yılmaz, “Bu yol, Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesindedir. Grup yolu olması münasebetiyle sık kullanılan bir yoldur. Yolun üst kısmında bulunan dağdan sürekli olarak taşlar yola dökülüyor. Zaman zaman yolun trafiğe kapanmasına neden olacak büyüklükte taşlar düşüyor. Tehlike arz eden bu durum için yolu kullanan 6 mahallenin muhtarıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe yazdık. Şimdi dilekçemize dönüş bekliyoruz” diye konuştu.

2017 YATIRIM PROGRAMINDA
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, “Bu yol güzergahında belirli noktalarda söz konusu soruna ilişkin çalışma mevcut olup, 2017 yatırım programında uygulama yapılacaktır. Dağdan koparak yola düşen taşlar için o noktalara ağ serilerek tedbir alınacaktır. Bu uygulama, bu tarz sorunların yaşandığı birçok noktada uygulanmaktadır” ifadeleri kulLokman Büyükyılmaz lanıldı.

(Meryem AKGÜN)

Son Güncelleme: 29.12.2016 10:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com