10 Şubat 2017 Cuma 11:52
CHP, Trabzon'da Sahaya İniyor!

İl Başkanı Güngör, önümüzdeki hafta itibariyle tamamen sahada olacaklarını kaydetti.

TBMM’den geçen Anayasa değişikliğiyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onaylamasının ardından CHP olarak Anayasa Mahkemesi'ne gidip gitmeyeceklerin kararının verilmediğini ifade eden Güngör, “2 ay içinde referandum gerçekleştirilecek. Biz referandumla ilgili çalışmalarımıza başladık. Koordinasyon kurullarımızı, mahalle mahalle çalışacak ekiplerimizi oluşturduk. Önümüzdeki hafta tamamen sahada olacağız" dedi.

"HAYIR DİYENLER NEREDEYSE TERÖRİST GİBİ…"

"Hayır" diyenlerin neredeyse terörist, vatan haini, din düşmanı ilan edileceğine işaret eden Güngör şunları söyledi: "Biz bunları üzüntüyle izliyoruz. Gerçekten toplumu bu şekilde ‘Hayırcı’ ‘Evetçi’ şeklinde ayırmak yanlış. Anayasa değişikliği referanduma sunuluyor. Oylarımızı vereceğiz. Biz bu milletin birer ferdiyiz. Özellikle hükümet kanadı, Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından, onların talimatları doğrultusunda camilere kadar inen, hayırcıları linç girişimine kadar götürülen olayları kınıyoruz. Camilerde cami hocaların ‘Evet’ propagandası yapmasını anlamak mümkün değil. Neden dini siyasetin içine sokuyoruz.  Biz kamuda görev yapan kişilerin müdahil olmasını asla tasvip etmiyoruz. Bu iş kendi mecrasında gelişmeli. Neden hayır dediğimizi anlatacağız, evet diyenler de neden dediklerini anlatacaklar”.

TRABZON’DA NELER YAPILACAK?…

CHP İl Başkanı Güngör, Trabzon’daki çalışma stratejileri hakkında da şu bilgileri verdi: “İl ve ilçe başkanları olarak hava koşullarının olumsuzluğuna rağmen genel merkezde toplantı gerçekleştirdik. Burada sunum yapıldı. Yol haritamız çizildi. Ne yapacağımız, ne tür envanterlerle çalışacağımız açıklandı. Her bölgeden birer ilçe başkanı söz aldı. Düşüncelerini ifade etti. İl başkanlarına söz verildi. Bizim yol haritamız şu. 18 Mart günü Anayasa değişikliğini tümden reddedeceğiz. Maddeler iç içe tek tek değerlendirildiğinde bizim kesinlikle kabul edemeyeceğimiz çok önemli maddeler var. Bunlar doküman olarak hazırlanıyor. Bu hafta elimizde olacak. Bunları vatandaşımıza anlatacağız. İki tane çalışma yöntemimiz var. Birincisi kahve, çay ocaklarında toplantılar olacak. Bunun dışında oluşturduğumuz ilçe koordinasyon kurullarına bağlı mahalle ekiplerimiz var. Birkaç mahalleye bu ekipleri vereceğiz. Bunlar sokak sokak, mahalle mahalle, ev ev gezecekler. Hazırladığımız broşürleri vatandaşlara verecekler. Sohbet etme imkanı varsa sohbet edecekler. Vatandaşların düşünceleriyle çatışmadan anlatmaya çalışacağız. Anayasa değişikliğinin neler getirdiğini söyleyeceğiz. Bu konuda daha yetkin ve verimli insanlar çalışacak. Bizim hiç kimseyle gerginlik çıkarmak, çatışma ortamı yaratmak gibi bir düşüncemiz yok”. 

HAYIRCI PARTİLERLE İŞBİRLİĞİ

Güngör, hayırdan yana talep koyan tüm partilerle işbirliği içerisinde olacaklarını kaydederek, "MHP'nin hayır vermeyi düşünen kesimiyle de SP ile de Vatan Partisi ile de gerekiyorsa iş birliği yapacağız. Bu bir dayatma anayasasıdır. Trabzon kentinin hükümete verdiği desteğin karşılığını alamadığını düşünüyoruz. Merkezi yönetimin Trabzon’da yaptığı çalışmalar ağır aksak gidiyor. Planlı şekilde hızla yürütülemiyor. Bundan üzülüyoruz. Trabzon bu kadar destek verdiği halde hükümetten neden karşılığını alamıyor? Bunu Trabzon halkının değerlendirmesi gerekiyor” dedi.

Güngör, “Trabzon'da bir platform oluşturuldu. Bu platforun nasıl çalışacağı konusunda ayrıntılı bilgi veremem. Bizim sevk ve idarimizde değil. Bu platformda STK'ların, odaların, içinde bizden de arkadaşların yer alacağı bazı siyasi partilerin temsilcileri olacak. Hayır diyen siyasi partilerle iş birliği içinde olacağız. Onların da bizle olmak istediğini biliyoruz. Bu tek başına sorun değil, hepimizin sorunudur. O platformla ilgili çalışmaları zannediyorum kendileri açıklayacak” ifadelerini kullandı.

CHP TEK DİL KULLANACAK

Ortak söylem birliği olup olmayacağı konusunda ise Güngör, “CHP olarak tüm arkadaşlarımız ortak bir dil kullanacak. Bu arkadaşlarımıza eğitimler verilecek. Hiç kimse ucuz, sıradan politikalarla milletin yanına gitmeyecek. Burada konumuz Anayasa değişikliği. O konular konuşulacak. Tek dil konusunda en ufak bir tereddütlümüz yok” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com