27 Aralık 2017 Çarşamba 15:06
Destekler tabana yayılmalı

Trabzon’un etkin STK’larından TÜMSİAD Trabzon Şube Başkanı Mehmet Atmaca yönetim kurulu üyeleri ile birlikte KOSGEB Trabzon İl Müdürü Muhammet Mustafa Kurt’u makamında ziyaret ederek iş dünyası ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişip kalkınması konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Trabzon’da KOSGEB’in faaliyetlerini beğenerek takip ettiklerini ifade eden Atmaca "KOSGEB Türkiye’de  olduğu gibi Trabzon’da da küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme konusunda önemli hizmetlere imza atmaktadır. Bu hizmetlerin artarak devam edeceğinden şüphemiz olmamakla beraber biz iş dünyası olarak bu desteklerin daha da tabana yayılması gerektiğini düşünüyor ve özellikle imalat sektörüne desteklerin arttırılması gerektiğini düşünüyoruz." dedi

Başkan Atmaca ayrıca en kısa sürede TÜMSİAD Trabzon Şubesi olarak KOSGEB’in destekleri ve işletmelere sağladığı avantajlarla ilgili bir seminer düzenleyeceklerini ifade etti.

KOSGEB Trabzon İl Müdürü Muhammet Mustafa Kurt’ta TÜMSİAD Trabzon Şubesi Başkanı Atmaca ve üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Şehrimiz STK’ları önemli bir görevi icra etmektedir. Onlara destek olmak adına bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Haklı taleplerinizi gerçekleştirme noktasında elimizden gelenin en iyisin yapacağımızdan şüpheniz olmasın’ ifadelerini kullandı.

Öte yandan Trabzon Basın Enfermasyon İl Müdürü Sadettin Kaşıkçı’da TÜMSİAD Trabzon Şubesi’ni ziyaret ederek Başkan Mehmet Atmaca ve yönetim kurulu ile bir takım istişarelerde bulundu. TÜMSİAD ve benzeri STK’ların Trabzon için önemli bir değer olduğunu belirten Kaşıkçı ‘Trabzon’un gelişip kalkınması adına önemli faaliyetleri icra eden TÜMSİAD’ın etkinliklerini taktirle takip ediyoruz ve her zaman elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.  Trabzon’un gelişip kalkınması şehrin tüm dinamiklerinin el birliği ile hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren, Türkiye’de basının en güçlü olduğu illerin başında Trabzon’un geldiğini belirten Atmaca, ‘Trabzon basını her zaman Türkiye’de parmakla gösterilecek bir değere sahiptir. Trabzon basınını önemsemekle birlikte, bu manada TÜMSİAD olarak üzerimize düşen her türlü görev ve sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz’ diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
TrabzonTÜMSİAD
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com