25 Aralık 2016 Pazar 09:44
Elif Hemşire Ölümden Döndü

Trabzon’un Arsin ilçesinde 22 Kasım’da damperi açılan bir kamyonun çarptığı üst geçit yıkılmış ve kullanıma kapatılmıştı. Arsin Devlet Hastanesi’nde görevli hemşire Elif Türkday, önceki akşam iş çıkışında, üst geçidin yıkıldığı ve yaya geçidinin bulunmadığı noktada yolun karşısına geçmek istedi. Türkday’a, Bayram G. yönetimindeki 61 LB 269 plakalı otomobil çarptı. Yaralı olarak Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan hemşirenin dalağı ve ciğerinde hasar oluştuğu, ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

3 KURUMU SORUMLU TUTTU
Türk Sağlık-Sen Trabzon Şube Başkanı Mustafa Serdar, kazanın ardından Karayolları, Büyükşehir ve Arsin Belediyesi’ni ihmalle suçladı. Üst geçidin yıkılmasının üzerinden bir ay geçtiğini hatırlatan Serdar, “Orada sağlıkçı arkadaşlarımız da halk da risk altında. 1 ay önce üst geçit kullanılamaz hale geldi. Arkadaşlarımız üst geçit ve yaya geçidi olmadığı için kavşağı kullanıyor. Akşam iş çıkışında o yolu kullanmaları gerekiyor. Üst geçidin yapılması için illa birinin ölmesi mi lazım. Bu işin takipçisi olacağız” dedi.

Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen ise, “Üst geçit ağır hasar gördü ve yeniden imalat yapılıyor. Bu imalat 45-50 gün sürüyor. Karayolları ile sürekli temas halindeyiz. Şu anda imalat devam ediyor. Gecikmenin nedeni budur. İmalat, Trabzon’da sadece bir yerde yapılabiliyor. Bitince üst geçit yenilenmiş olacak. İhmal olduğunu düşünmek haksızlık olur” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com