25 Aralık 2016 Pazar 13:05
Fuhuş İçin Kimlikte Harf Oyunu

Bu kadınların tekrar Türkiye’ye girmek için kendi ülkelerinde rüşvet vererek kimliklerindeki bir harfi değiştirdikleri ortaya çıktı.

YENİ EV KİRALIYORLAR

Sarp Sınır Kapısı’nın açılmasıyla birlikte Trabzon’da birçok ailenin de yıkılmasına neden olan hayat kadınlarının son oyunu herkesi şok etti. Çömlekçi Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm nedeniyle büyük sorun yaşayan hayat kadınlarının kazandıkları paralarla kendilerine yeni ev kiralayarak fuhuş yaptıkları ortaya çıktı.

HARF DEĞİŞİMİ

Trabzon’da fuhuş yaparken yakalanan ve işlemlerinin ardından sınır dışı edilen hayat kadınları ise, Türkiye’ye girmek için yeni bir yönteme başvurdu. Özellikle Gürcistan’da belli bir ücret vererek kimliklerindeki bir harfi değiştiren hayat kadınlarının Sarp Sınır Kapısı’ndan geçerek tekrar Trabzon’a geldikleri belirlendi.

GERİ GELİYORLAR

Kısa süre önce işlemleri yapılarak sınır dışı edilen hayat kadınlarını karşılarında gören polisler büyük şok yaşıyorlar. Fuhuşun cezasının az olduğunu belirten yetkililer ise, “Burada hayat kadınları çok iyi para kazanıyorlar. Onun için biz ne kadar kovsak da onlar bir yolunu bularak tekrar geri geliyorlar” dediler.

(Karadeniz)

Son Güncelleme: 25.12.2016 13:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com