11 Mart 2017 Cumartesi 11:17
Genç Başkanların Posta Tartışması

Karadenizin Sesi / Enes AYDIN AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na referandum için çıkarılan Evet gazetesini gönderdi. CHP Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Emre Polat ise, AK Parti’yi hadsizlikle suçladı

AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na içerisinde Evet gazetesi olan bir posta gönderdi. Başkan Yılmaz, “Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir radyo programında ‘Düşünün, yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını, başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka partinin genel başkanı, başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak’ dedi. Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık son bulacak. Başbakanlık kurumu kalkmaktadır. Ana muhalefet partisinin düştüğü bu durum millet adına gerçekten bizleri endişelendirmektedir. Biz kendilerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Siyasetin tek limanı ahlaktır’ sözleriyle, millet için doğru ve ahlaklı siyaset yapmaya davet ediyoruz. Anayasa değişikliklerini idrak etmeleri adına, yeni sistemin Türkiye’ye ve milletimize kazanımlarını anlatmak adına kapımız her zaman açıktır. 16 Nisan inşallah daha güçlü Türkiye’nin miladı olacak. 16 Nisan’dan sonra bu devleti sadece gerçek sahibi millet yönetecektir. Gücümüz millet, kararımız evet diyoruz” ifadelerini kullandı. Yılmaz, açıklamanın ardından, PTT Trabzon Şubesi’ne giderek Anayasa değişiklik maddelerinin anlatıldığı ve AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan Evet gazetesini, CHP Genel Merkezi’ne Kemal Kılıçdaroğlu’nun adına postaladı.

PKK’LILARIN DA DEMEÇLERİ VAR MI?

CHP Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Polat ise, Yılmaz’a sert sözlerle tepki gösterdi. Polat, “Ülkenin kaderinin oylanacağı referandum günü yaklaşırken valilik, belediye, kamu kurum ve kuruluşları eliyle yaratılan baskı ortadayken, bastırdığınız gazeteleri borca batmış esnaf mı okuyor? Maraş caddesinde, Uzunsokak'ta ve Meydan Parkı'nda dağıtamadığınız, halkın dikkate almadığı gazeteleri Genel Başkanımıza mı gönderiyorsunuz? Yılmaz'a sormak isterim: Benim Genel Başkanıma hadsizce gönderdiğin gazetede, Habur'da kol kola girdiğin PKK'lıların da demeçleri var mı? Oslo'da Apo'yla başkanlık üzerine yaptığınız pazarlıklar var mı? Devletin üst kademelerini FETÖ'cülere nasıl teslim ettiğiniz var mı? Meydanlarda ‘Apo'yu asacağız’ derken Ankara ve İstanbul'da göndere PKK paçavralarını astığınız var mı? Gittiğiniz her yerde 15 yılda bitiremediğiniz terörü 16 Nisan'dan sonra bitireceğinizi taahhüt ediyorsunuz. Eğer 16 Nisan'dan sonra terör biterse biz CHP gençlik örgütleri olarak istifa edip özür dilemeye hazırız. Terör bitmezse siz istifa etmeye var mısınız?” sorularını yöneltti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com