05 Ocak 2017 Perşembe 12:49
İş Arayanlara Talih Kuşu

Trabzon’da milli piyango seyyar bayiliği yeni iş kapısı oldu.

Karadenizinsesi.com / Haber Servisi -  Trabzon’da 29 tane seyyar bayi olduğunu ifade eden Milli Piyango Müdürü Ahmet Yılmaz, seyyar bayi olarak çalışan insanların asgari ücretin üzerinde kazanç sağlayabileceklerine vurgu yaparak, bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Yılmaz, “Bu bir fırsat. Seyyar bayi olabilmek için sabıka kaydı,350 tl bayilik teminatı,2 resim, ikametgah ile milli piyango müdürlüğüne müracaat sonrası bayilik, milli piyango müdürlüğü tarafından onaylandıktan sonra seyyar bayi olunuyor. Seyyar bayiler milli piyangonun ‘Hemen Kazan’ ve milli piyango biletlerini Türkiye’nin her tarafında satma yetkisine sahiptir. Hemen kazan ve milli piyango biletlerinin net karı yüzde ondur. Sattıkça kazandıran bu iş imkânı Trabzon’da değerlendirilebilir” dedi.

Seyyar Bayi İçin Zarar Söz Konusu Değil
“Kazı kazan biletlerinin bir paketinde 500 adet kazı kazan olup paket fiyatı,  tanesi bir liradan 500 TL’dir. 500 TL’lik kazı kazanda müşteriye kazıyıp hemen ödenen miktar 285 TL olup milli piyango müdürlüğünce seyyar bayilik yapan kişiye kurum tarafından peşin olarak ödenmektedir.  Onun için müşteri aldığı kazı kazan biletinde peşin ödenen ikramiyenin 20 TL’ye kadar olan ikramiyeyi seyyar bayiden temin etmesi mümkündür. Milli piyango bayilikleri emekliler için bir fırsat kapısı olup ek kazanç imkânı sağlar. Bu da yıllık bir asgari ücret emeklisinin ortalama maaşı kadar ek kazanç sağlayabileceği anlamına gelir.”

Son Güncelleme: 05.01.2017 13:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com