24 Aralık 2016 Cumartesi 11:44
Isınma Sorunu Nihayet Çözüldü

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, ihaleyi alan bazı firmaların işi zamanında bitiremediğini ancak sorunu çözdüklerini açıkladı

Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki 18 okulda merkezi kömürlü sistemden doğalgaza geçildi. Geçiş sürecinde yaşanan gecikmeler ise öğrencilerin, velilerin ve Eğitim-Sen Trabzon Şube Başkanı Muhammet İkinci’nin tepkisine yol açtı. Başkanı İkinci, “Isınma sorununu yeni halleden okullarımız var. Hava koşulları kasım ayından itibaren olumsuz seyrederken, yaşanan sorun çocuklarımızın sağlığını olumsuz etkiledi. Burada açık bir yönetim zafiyeti ve öngörüsüzlüğü söz konusu. Herkes bilir ki, Trabzon’da ekim ayı sonu itibariyle soğuklar başlar. Burada işi zamanında bitirecek olan işin ehli değil de, birtakım başka siyasi ilişkiler ve yandaşlık ilişkileri olan belli firmalar tercih edilmiş. Dolayısıyla bu firmaların iş bilmezliği, idare edenlerin plansızlığı, programsızlığı, ihmali ve özensizliği çocuklarımızın sağlığını tehdit eder hale gelmiştir. Bir anne-baba okulda evladının üşümemesini ve iyi bir eğitim almasını ister. Üşüyen, dişleri birbirine vuran bir çocuk sağlıklı bir şekilde öğretmeni dinleyebilir mi? Biraz empati yapılsın istiyoruz. Vali Bey’e çağrıda bulunarak Trabzon’da ivedilikle hiçbir okulun ısınma sorununun kalmamasını temenni ediyoruz” dedi. 

İŞİ ZAMANINDA BİTİREMEDİLER

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, yaşanan sorunu çözüme kavuşturduklarını söyledi. Yetkililer, “18 okulun doğalgaza geçişi için ihale yapıldı ancak işi alan bazı firmalar işi zamanında bitiremedi. Bu yüzden okullarımızda sorun yaşandı. Bu sorunun en kısa sürede çözülmesi için yüklenici firmalar ve AKSA’yla temaslarda bulunduk. Sorunu da çözüme kavuşturduk. Hiçbir okulumuzda ısınma sorunu kalmamıştır” açıklamasında bulundu.

(Meryem Akgün)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com