24 Ocak 2018 Çarşamba 17:01
Kamu-Sen’den Afrin açıklaması

Türkiye Kamu-Sen Trabzon Şubesi, Türk Silahlı Kuvvetlerince Afrin’e yapılan hareketle ilgili basın açıklaması yaptı Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen toplantıda grup adına konuşan Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Coşkun Dilber Türkiye’nin uluslararası kuralları kullandığını ve devletin aldığı kararın arkasında olduklarını belirtti.

Dilber “Zeytin Dalı Harekatı, evrensel hukuk ve BMGK terörle mücadelede kararları ile BM Sözleşmesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Suriye’nin toprak bütünlüğüne egemenliğe ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir.” dedi .

“Herkes şunu artık görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez. Fırat Kalkan’ı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekatıyla devam eden operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Aynı zamanda da sivillerin ve masumların korunmasına azami dikkat gösterilmektedir. Zaten bunu Fırat Kalkan’ı operasyonunda gösterdik.”

 Yurtlarını terk etmek zorunda kalmış Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlamış olduk. Bu nedenle Türkiye’nin başlattığı her 2 harekat da Suriyeli göçmenler ve mazlum durumdaki yerel halk tarafından desteklenmektedir. Tüm uluslararası camiayı da teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hakim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek ülkemize destek vermeye davet ediyoruz.”

“Öte yandan bütün vatandaşlarımızın özellikle sosyal medyada oluşturulabilecek bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmak çalışıyoruz. Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, kültürün inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sıkamaz, bizi birbirimize düşman edemez.”

Son Güncelleme: 24.01.2018 18:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com