08 Ocak 2017 Pazar 16:07
Kaşüstü'ndeki Dal-Çık Ne Zaman Bitecek?

Deniz kotundan 10 metre aşağıya inen dalçığın 6 ayda biteceği kaydedildi. İnşaatın turizm mevsimine sarkmasından endişe ediliyor.

TRABZON’UN Yomra ilçesi Kaşüstü Mahallesi’nde yapımına başlanan ‘dal-çık’ çalışmaları devam ediyor.

Trabzon’un Yomra ilçesi Kaşüstü Mahallesi’nde yapımına başlanan ‘dal-çık’, asfalt serme çalışmaları ile devam ediyor. Trabzon’un Yomra ilçesi Kaşüstü Mahallesi’nde yapımına başlanan ‘dal-çık projesi’, asfalt serme çalışmaları ile devam ediyor. Yomra-Trabzon istikametindeki trafik akışının, yapılan asfalt serme çalışmasının ardından orta refüje aktarılacağını ifade eden ‘dal-çık’ inşaatından sorumlu firma ortağı İsmet Yazıcıoğlu, “Mevcut yolda fore kazık makinesi ve diyafram makinesi çalışacak. Yola diyafram duvarlar çakılacak. Bu yüzden yolun emniyet şeridini ve bir şeridini kapatacağız. Yomra istikametinde Trabzon istikametine giden araçları, refüje asfalt serildikten sonra buraya aktaracağız. Trafik akışını, petrol ofisi dolum istasyonundan tekrar mevcut yola bağlayacağız.” dedi.

ZİL DERESİ TARTIŞMASI

Yapılacak olan ‘dal-çık’ın, deniz kotundan 10 metre daha aşağıya inilerek yapılacağını ifade eden Yazıcıoğlu, “Zil deresi, ‘dal-çık’ın 10 metre üzerinde oluşacak boşluktan denize akacak. Burada da bu sorun bu şekilde halledilmiş olacak.” diye konuştu.

6 AY SONRA TRAFİK AKIŞI SAĞLANACAK

Yomra-Trabzon istikametindeki çalışmanın 3-4 ay kadar süreceğini sözlerine ekleyen Yazıcıoğlu,“Buradaki çalışmayı tamamladıktan sonra karşı şeride geçeceğiz.  Hava şartları iyi eder ve aksilik çıkmaz ise 6 ayda tüp geçidi bitirip trafik akışını sağlamayı hedefliyoruz. Daha sonra ise üst tarafta kalan çalışmaları gerçekleştireceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 (Günebakış)

Son Güncelleme: 08.01.2017 16:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com