05 Şubat 2017 Pazar 16:43
'Mecliste Laklak Yapıyorlar' Sözüne Sert Tepki

ORTAHİSAR Belediye Başkanı Av. Ahmet metin Genç, Trabzon Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik’in ekmeğe yapılan zamla ilgili açıklamalarında, Ortahisar Belediye Meclisini hedef alan ‘Mecliste laklak yapıyorlar’ sözlerine sert tepki gösterdi. Belediye Meclisine sahip çıkan Genç “Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik’in Şahin’le ilgili olarak söylediği 'Mecliste laklak yapıyorlar.' sözü çirkin ve yakışıksızdır. Bu tavrı kabul edemeyiz. Kınıyorum.” dedi.

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet metin Genç, Trabzon Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik’in ekmeğe yapılan zamla ilgili açıklamalarında, Ortahisar Belediye Meclisini hedef alan ‘Mecliste laklak yapıyorlar’ sözlerine sert tepki gösterdi. CHP’li Turgay Şahin’e sahip çıkan Genç, “Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik’in Şahin’le ilgili olarak söylediği 'Mecliste laklak yapıyorlar.' sözü çirkin ve yakışıksızdır. Bu tavrı kabul edemeyiz. Kınıyorum.” dedi.

Ortahisar Belediyesinde ekmeğe yapılan zamla ilgili yapılan tartışmalar yeni bir boyut kazandı. Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik’in Belediye Meclisini hedef alan sözlerine ise cevap Başkan Genç’ten geldi.Başkan Genç, “Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik’in Şahin’le ilgili olarak söylediği 'Mecliste laklak yapıyorlar.' sözü çirkin ve yakışıksızdır. Bu tavrı kabul edemeyiz. Kınıyorum. Ekmeğe zam yapılmış ya da ekmeğin gramajı azaltılmış. Bundan kimsenin haberi yok. Böyle bir şey olabilir mi? Tamam, şartlar bunu gerektiriyorsa yasalar var, yönetmelikler çerçevesinde yapın. Lakin halkı bilgilendirin. Bu kentin belediyelerini bilgilendirin. Hiçbirini yapmayacaksınız. Sonra bu şehir halkının seçtiği meclis üyesi sorumluluk duyup gündeme getirecek. Çıkıp onu ve meclisi aşağılamaya çalışacaksınız. Mecliste laklak yapılıyormuş. Bunu kabul edemeyiz. Bu ifadeler bir oda başkanına da yakışmaz. Kendisi nasıl seçilmiş bir arkadaşımızsa, diğer seçilmişlere de saygı gösterecek.” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com