18 Mart 2017 Cumartesi 13:41
Olay Yaratan Pankartın Failini Dedektif Gibi Çalışıp Buldular

Sosyal medya gündem olmuştu YGS pankartını Trabzon’da değiştiren kişiler tespit edildi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun YGS’ye giren öğrencilere hazırlamış olduğu moral pankartını değiştirerek sosyal medyada yayan kişilerin kimlikleri tespit edildi.   

BAŞKANIN PANKARTINI DEĞİŞTİRMİŞLERDİ  

Haber61.net’in edindiği bilgiye göre;  Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun hazırlatmış olduğu pankartta, “ YGS’ye girecek tüm adaylara başarılar diliyorum.” Sözlerini bilgisayarda teknik yöntem ile değiştirerek, “ Adaylara girecek tüm YGS’ye başarılar diliyorum.”şeklin de çeviren kişilerin kimlikleri tespit edildi.   Pankartın Orijinali  

GÜVENLİK KAMERASI ELE VERDİ  

Sosyal Medya’da orijinali ile oynanmış şekilde yayılan fotoğrafın ardından çalışma başlatan yetkililer, pankartın asıldığı alanı çeken güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yeşiltepe Mahallesi Mehmet Akif Ersoy ilköğretim okulunun duvarında asılan pankartı gören kameraları inceleyen ekipler; bir kişinin cep telefonu ile pankartı fotoğrafladığını tespit etti.  

Pankartın değiştirilmiş hali  

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU  

Gün boyu sadece bir kişinin pankartı fotoğrafladığı tespit edilmesinin ardından şahıs tespit edildi. Sosyal medya üzerinden yapılan incelemede şahısın başka bir kişi ile de irtibatlı olduğu ve teknik yöntemler ile yazıyı değiştiği belirlendi. Büyükşehir Belediyesi şahsılar hakkında Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayetçi oldu.  

SİBER SUÇLAR DEVREDE  

Savcılık tarafından yürütülen soruşturmanın Trabzon İl Emniyet Müdürlüğüne yönlendirileceği öğrenildi. Trabzon SİBER Suçlar Şube Müdürlüğü Sosyal medya üzerinden gerçekleştireceği çalışma ile şahısların ikametlerini tespit edeceği öğrenildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com