24 Aralık 2016 Cumartesi 10:46
Ölür Dediler Tıbba İnat 8 Yıldır Yaşıyor

´Doğmadan ölür´ denen ve doktorların anne karnında 4 ay sonra gelişmemeye başlayınca seçer sendrom teşhisi konularak, gebeliğin doğum sürecine kadar devam etmesi halinde annenin de zehirlenebileceği belirtilmesi üzerine bebeği aldırma isteği aile tarafından kabul edilmedi. Büyük risklere rağmen 8 yıl önce 25 santimetre ve 900 gram olarak dünyaya gelen bebeğe Berra ismi konuldu.

Olayı öğrendiği zaman doktorların söylediklerini ve yaşadıklarını şöyle anlatan anne Sevim Genç, "Çekilen renkli ultrasonun ardından bebeğin 4 ay sonra hiç gelişmediğini, bebekte çok ciddi ve büyük bir hasar olduğunu, anne karnında da ölebileceğini, doğumdan sonra yaşama şansın da olmadığı, aksine, anne karnında durduğu sürece, bana zararı olduğunu söylediler. Son ayında su toplayabileceğini ve bu suyun patlaması durumunda ise beni zehirleyebileceğini de kaydetti.

Yaşanacak sürecin, maddi ve manevi açıdan altından kalkamayacağımız ağırlıkta olduğu anlatıldı. İstersek şimdi hayatını sonlandırabileceklerini söylediler. Beynim, düşünüyor ama kalbim el vermiyordu alınmasına. Eşimle aldığımız kararla doğum sonunu bekledik. Bebeğini aldırmama kararından sonra da çok zor günler yaşadığını anlatan Anne Sevim, konuşulanlardan etkilendiği için sürekli kendisine "Acaba iyi mi yaptım? Nasıl olacak diye sürekli düşünüyordum.

Sonunda bebek doğdu ismini Berra verdik 8 yaşında hala yaşıyor. Zekâsı süper sadece fiziksel gelişiminde sorun var. Şu anda Erdoğdu özel eğitim uygulama okulunda eğitim görüyor. Hastalık sürecinde biz yardımlardı olan Prof.Dr.Yakup Aslan´a Genç ailesi olarak teşekkür ediyoruz. Allah ne kadar ömür verir bilemeyiz ancak 8 yıldır hayatta yaşıyor” dedi.

Haber: Çaykara Gündem Gazetesi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com