04 Şubat 2017 Cumartesi 11:44
Önce Sürgün Sonra Takdir

TRABZON Adliyesinde X-ray cihazından geçen sivil polise kimlik sorduğu için Tokat’ın Niksar ilçesine 4 ay önce sürgün edilen polis memuru Aslan Paşalı’ya Trabzon Valiliği ve Yomra Kaymakamlığı başarı belgesi gönderdi. Eski Trabzon Emniyet Müdürü Murat Köksal tarafından tayin talebi olmamasına rağmen önce karakola, ardından il dışına sürgün edilen Rizeli Polis Aslan Paşalı, iki ödülünü sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden paylaştı.

15 TEMMUZ GECESİ GÖNÜLLÜ GÖREVE GİTTİ

TRABZON Valisi Yücel Yavuz ve Yomra Kaymakamı Hasan Balcı imzalı iki belge, Niksar’a ulaştı. Vali Yavuz imzalı başarı belgesinde, “15 Temmuz gecesi ve sonrasında FETÖ/PDY mensuplarınca kalkışılan darbe girişiminin bertaraf edilmesi konusunda gösterdiğiniz hassasiyet, özveri, gayretli duruş, mesai mefhumu gözetmeksizin icra ettiğiniz görev ve çalışma disiplini memnuniyetle müşahede edilmiş ve başarı belgesi verilmesi uygun görülmüştür.”denildi.      

Trabzon Adliyesi’nde X-ray cihazından geçen sivil polise kimlik sorduğu için Tokat’ın Niksar İlçesi’ne 4 ay önce sürgün edilen polis memuru Aslan Paşalı’ya Trabzon Valiliği ve Yomra Kaymakamlığı tarafından başarı belgesi gönderildi.

TEK SUÇU KİMLİK SORMAK OLDU

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın 31 Mart 2015 tarihinde iki DHKP/C’li terörist tarafından makamında şehit edilmesinin ardından tüm adliyelerde tedbirler artırılmıştı. Savcı Kiraz’ın şehit edilmesinden tam 15 ay sonra Trabzon Adliyesi’nde tanımadığı sivil meslektaşına kimlik soran polis memurunu önce Yomra İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde kızak göreve, ardından il dışı tayin ederek büyük bir skandala imza atılmıştı.

MESLEKTAŞINDAN  ŞİKAYETÇİ OLDU

Trabzon Adliyesinde X-ray cihazından geçen kişinin kendisini polis olarak tanıtmasının üzerine, bu kişiye kimlik soran polis memuru Aslan Paşalı, ‘Şef tamam’ cevabını aldı. Bunun üzerine Paşalı “Bana herkes şef diyebilir. Siz kimliğinizi gösterin” şeklinde karşılık verdi. Sinirlenen sivil polis kapıda görevli meslektaşına küfür edince tartışma çıktı.  Polis memuru Aslan Paşalı, kendisine küfür eden meslektaşından şikayetçi oldu.

GÖREVİNİ YAPTI KARAKOLA SÜRÜLDÜ

Görevini yapan polis memuru dönemin Emniyet Müdürü Murat Köksal tarafından sürgün edilen polis memuru Aslan Paşalı’nın 15 Temmuz gecesi görevli olmamasına rağmen gönüllü olarak karakola gittiği ve görev aldığı ortaya çıktı. Görevini yerine getirmesine rağmen 4 ay önce Tokat’ın Niksar İlçesi’nde göreve başlayan Aslan Paşalı, eline ulaşan iki takdir belgesini sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden paylaştı.

İKİ BAŞARI BELGESİ NİKSAR’A ULAŞTI

Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve Yomra Kaymakamı Hasan Balcı imzalı iki belge Niksar’a ulaştı. Vali Yavuz imzalı başarı belgesinde, “15 Temmuz gecesi ve sonrasında FETÖ/PDY mensuplarınca kalkışılan darbe girişiminin bertaraf edilmesi konusunda gösterdiğiniz hassasiyet, özveri, gayretli duruş, mesai mefhumu gözetmeksizin icra ettiğiniz görev ve çalışma disiplini memnuniyetle müşahede edilmiş ve başarı belgesi verilmesi uygun görülmüştür.” denildi. Kaymakam Hasan Balcı imzalı başarı belgesinde ise “Görevli olduğunuz kurumda üstün görev ve sorumluluk anlayışıyla görevinizi ifa ederek, kamu zararının oluşmasını önlemeniz, kendi sorumluluklarınızdaki iş ve işlemleri titizlikle takip ederek kamu hizmetlerinin hızlı ve vatandaş memnuniyetini önde tutarak yürütülmesi yönündeki başarılı çalışmalarınızdan ötürü‘Başarı Belgesi’ ile taltif ederim. Başarılarınızın devamını dilerim” ifadelerine yer verildi.

(Günebakış)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com