11 Temmuz 2017 Salı 15:19
Sağlık Bakanlığı istedi! İçişleri Bakanlığına devredildi

Karadenizinsesi.com / Aleyna BAYRAM -  Meclis gündeminde Araklı Kalecik Mahallesi’nde bulunan önce sağlık bakanlığının isteği ile sağlık tesisi yapılması planlanan sonra iç işleri bakanlığının isteği ile emniyet hizmet alanı olarak ayrılması meclise sunuldu. Buna göre Pelitli’de bulunan polis okuluna ek olarak Araklı’da da eğitim alanı yapılması için mecliste kabul edildi.

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz Esiroğlu’na taşınması gündeme gelen polis okulunun yerinin yetersiz olduğu gerekçesi ile Araklı’da bir dizi incelemelerde bulunmuşlardı.  Emniyet Genel Müdürü Trabzon Merkezde Şehir İçinde kalan POMEM (Polis Meslek Egitim Merkezi) için yeni yer bakmak arayışlarına girmesinin ardından bugün Trabzon büyükşehir belediye meclisinde Araklı’da daha önce sağlık bakanlığı tarafından istenen alanın iç işleri bakanlığının da devreye girmesi ile emniyete tahsisi onaylandı. Böylelikle uzun zamandır Trabzon’un gündeminde olan Pelitli’de polis okulunun taşınıp taşınmayacağı kesinlik kazanmış oldu.

Bilindiği üzere daha önce Türkiye’nin sayılı Polis okullarından biri olan Pelitli’deki Polis Okulu, spor salonu ve diğer müştemilatı ile Milli Eğitim Bakanlığına devredileceği gündeme gelmiş, gelecek eğitim ve öğretim yılında İmam Hatip Lisesi olarak hizmet vereceği belirtilmişti. Pelitli’deki Polis Okulu ise Değirmendere vadisinde Esiroğlu’ndaki çok amaçlı liseye taşınıp, lisenin bitişiğindeki orman işletmesine ait arazinin bir bölümünde polis okuluna devredilecekti.

Son Güncelleme: 11.07.2017 15:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com